Zmiana ról?

Biorąc pod uwagę z kim i gdzie przyjdzie Wiśle i Górnikowi zagrać w ostatniej ligowej kolejce tego roku, można śmiało powiedzieć, że gra w Płocku toczy się o wielką stawkę. Nie można wykluczyć, że przegrany zakończy rundę na ostatnim miejscu w tabeli. Za tydzień Wisła jedzie do coraz lepiej grającej Arki, a Górnik do Kielc. Kilkanaście dni temu przegrał z Koroną 0:5.
Jako że fanów tych drużyn łączy przyjaźń, jedyne czego można być pewnym, to miłej atmosfery na trybunach. Pod warunkiem, że kibice w ogóle na stadion przyjdą. Ostatnio w Płocku z frekwencją jest równie źle jak z formą piłkarzy. Na boisku? Pewnie sielanki nie będzie, choć biorąc pod uwagę ostatnie wyniki, trudno nie zakładać, że remis będzie do przyjęcia dla obu stron. - Może to brzmi jak herezja, ale w dwóch ostatnich meczach chcemy zdobyć... cztery punkty - deklaruje Jan Cios, obrońca Górnika. Jego zespół dziś jest jeszcze w tabeli na bezpiecznym miejscu, ale przewaga nad "spadkowiczami" jest praktycznie żadna. Do tego coraz bardziej nerwowo jest w klubie na Roosevelta. Raz, przez niedzielne wybory, które określą przyszłość Górnika na najbliższe lata. Dwa, po zamieszaniu wokół Tomasza Prasnala, a przede wszystkim po serii porażek drużyny. 0:2 z ŁKS, 0:2 z Lechem, 0:2 z Arką... To tylko liga. Było jeszcze wspomniane 0:5 z Koroną w PP. Górnik traci sporo goli i w ogóle nie strzela, a najlepszy tej jesień strzelec zespołu, czyli Tomasz Moskal, trenował w tym tygodniu dwa razy. W środę ostatecznie okazało się, że w Płocku nie zagra. - Nie chcę myśleć, że wystrzelaliśmy się w meczu z Cracovią, ale pod tym względem jest źle. Żebyśmy choć raz strzelili jako pierwsi gola... - zastanawiał się po ostatnim meczu Błażej Radler. W tym tygodniu na Roosevelta ogłoszono już ciszę wyborczą i piłkarze dostali zakaz komentowania ostatnich wydarzeń w klubie.
W obecnej sytuacji, nadzieją Górnika na zdobycie przynajmniej punktu może być jednie kiepska dyspozycja rywala. Trzy miesiące bez wygranej, w tym aż cztery porażki - to bilans Wisły w dziewięciu ostatnich grach. Nic dziwnego, że zamyka ona ligową tabelę. Czy po meczu zmieni się z Górnikiem rolami?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]