Szansa na inwestora dla Górnika

Pojawiła się szansa na sprzedaż należącego do miasta Zabrze większościowego pakietu akcji Górnika. Na razie nie wiadomo, kim ma być ewentualny nowy inwestor zasłużonego klubu, ale władze miasta przyznały, że pojawiła się chętna do zakupu firma. 

"Za kilka dni odbędzie się spotkanie, podczas którego omówione zostaną warunki potencjalnego objęcia akcji Górnika Zabrze, terminy badania stanu prawnego, podatkowego i księgowego" - powiedziała w piątek Katarzyna Kuczyńska, rzecznik prasowy zabrzańskiego magistratu.

Samorząd Zabrza jest większościowym akcjonariuszem Górnika przez spółkę zależną - MOSiR. Ma niespełna 61 proc. udziałów. Ustępujący prezydent Jerzy Gołubowicz od dawna nie ukrywał, że gmina sama ciężaru utrzymania piłkarskiego klubu nie udźwignie. Stąd poszukiwania inwestora strategicznego.

Znalazła się w końcu firma zainteresowana nabyciem akcji. "Decydujące rozmowy w tej sprawie prowadzili w zeszłym tygodniu w Warszawie prezydent Jerzy Gołubowicz oraz zarząd Górnika. Inwestor zdecydował, że na tym etapie rozmów nie ma potrzeby ujawniania jego nazwy. Można jednak powiedzieć, że chodzi o poważną firmę" - dodała Kuczyńska.

Gmina prawdopodobnie będzie chciała zbyć większość posiadanych akcji a zostawić sobie kilka procent, by mieć wgląd w "papiery" klubu. Ponieważ procedury związane ze sprzedażą potrwają, ewentualnej umowy nie podpisze już prezydent Gołubowicz, który nie ubiega się o reelekcję. "Wydaje się oczywiste, że ktokolwiek będzie tę funkcję pełnił nie odrzuci oferty odciążenia budżetu miasta przy jednoczesnym dofinansowaniu Górnika" - zakończyła Kuczyńska.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]