Nerwowa atmosfera na konferencji prasowej po meczu w Płocku

W bardzo nerwowej atmosferze zakończyła się konferencja prasowa po meczu Wisły z Górnikiem, a stało się tak po niespodziewanej wymianie zdań między szkoleniowcami, którzy mieli inne spojrzenie na to co działo się na boisku. 

Marek Motyka (trener Górnika) w krótkich słowach wyraził zadowolenie z faktu przełamania się jego drużyny po passie meczy bez wygranej i zdobytej bramki. Szkoleniowiec gości podkreślił, że mocno mobilizował się z zawodnikami przed tym meczem, bo bardzo im zależało na odniesieniu zwycięstwa. Motyka pochwalił swoich piłkarzy za walkę do końca i konsekwencję.

Josef Csaplar (trener Wisły) nie potrafił znaleźć sensownego wytłumaczenia tego co stało się na boisku. Znów mówił o pechu i braku skuteczności swojego zespołu, o konieczności zmian personalnych i chęci budowy drużyny "od tyłu", o tym, że nie wystawił do bramki Roberta Gubca, bo Jakub Skrzypiec dobrze spisał się w Łodzi, o tym że nie ma kim zastąpić Tomasza Doska bo Paweł Sobczak leczy kontuję, Karol Gregorek jest bez formy, a innych brak, no i o tym, że nie zamierza opuszczać Wisły, bo chce utrzymać zespół w lidze i zdobyć Puchar Polski.
Oceniając przebieg meczu szkoleniowiec gospodarzy wyraził opinię, że po wyrównaniu zespół Górnika był już "na kolanach", bo doskonałe sytuacje Doska, Sławomira Peszki i znów Doska mogły przechylić losy spotkania na korzyść Wisły. Stwierdzenie to mocno wzburzyło trenera Motykę, który po zakończeniu wypowiedzi Csaplara poprosił o głos i zaatakował Czecha, domagając się, aby ten wyjaśnił mu kiedy Górnik był "na kolanach", bo owszem, jak przyznał, Wisła miała doskonałe sytuacje do zdobycia goli, ale tylko nieudolności swoich piłkarzy zawdzięcza, że nie zdołała umieścić piłki w siatce. Górnik ani przez moment wg Motyki nie był zagrożony, nie stosował zmasowanej obrony i cały czas grał swoja piłkę. W odpowiedzi Csaplar pochwalił gości za grę i stwierdził, że mówiąc "na kolanach" miał na myśli przewagę gospodarzy po wyrównaniu i bliskość zmiany wyniku.

źródło: sportowefakty.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]