Rozmowa z Rafałem Andraszakiem, pomocnikiem Górnika

» Ostatni mecz z Wisłą w Płock długo będzie pan pamiętać?
Rafał Andraszak: Na pewno tak, bo zdobyłem wreszcie bardzo upragnioną bramkę. Zadedykowałem ją żonie Sylwii, córeczce Jessice, pani Poli i panu Jakowi z Górnika. 

» To pański drugi gol w Górniku.
- Istotnie. Pierwszego zdobyłem dawno, bo na początku sierpnia 2005 roku w meczu z Cracovią w Zabrzu, który wygraliśmy 3:0.

» Jak na napastnika to długa przerwa...
- Złożyło się na to wiele przyczyn. Po meczu z Cracovią, w następnym z Odrą Wodzisław doznałem poważnej kontuzji kolana. Miałem długą przerwę. Ponownie wystąpiłem dopiero w grudniu 2005 w wygranym przez nas 1:0 meczu z Groclinem w Grodzisku Wielkopolskim.

» W tym roku długo nie mógł się pan przełamać. Z czego to wynikało?
- Trener Motyka stawiał mnie na bocznej pomocy, gdzie rywalizowałem z Damianem Sewerynem. On grał dobrze, więc trudno mi było się przebić. Kontuzje Arka Aleksandra i Tomka Moskala spowodowały, że trener przesunął mnie do ataku. Nie ukrywam, że na tej pozycji czuję się najlepiej.

» Faktycznie, wielokrotnie ostatnio był pan blisko strzelenia gola, ale nie udawało się.
- Znacznie łatwiej zdobywało się mi bramki w Piaście Gliwice. Obojętnie jak strzelałem, wszystko wpadało. W ekstraklasie jest już trudniej. Miałem świetną okazję w meczu z Zagłębiem Lubin, ale Liberda zdołał obronić piłkę po moim strzale. Podobnie było w spotkaniu w ostatnim meczu z Odrą Wodzisław, kiedy dobrze bronił Pilarz.

» To była pańska trzecia bramka w ekstraklasie. Kiedy zdobył pan pierwszą?
- Dawno temu, kiedy grałem w Amice Wronki. Pokonaliśmy wtedy Ruch Radzionków 3:0.

» Przed wami trudny mecz z Koroną w Kielcach.
- Chcemy w nim zmazać plamę, jaka przytrafiła się nam w pucharowym meczu z tą drużyną, przegranym 0:5. Na pewno wyciągniemy z niego wnioski i postaramy się sprawić niespodziankę.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]