Zapowiadają wyleczenie kompleksu

Piłkarze Kolportera uwielbiają spotkania z Górnikiem‚ z którym grali już trzy mecze i odnieśli trzy bezapelacyjne zwycięstwa. – Ten serial musi się kiedyś skończyć – twierdzą podbudowani zwycięstwem w Płocku zabrzanie. Podopieczni Ryszarda Wieczorka grają ładny dla oka futbol‚ ale ostatnio nie grzeszą skutecznością. W spotkaniach z GKS Bełchatów i ŁKS kielczanie wypracowali sobie niezliczoną liczbę sytuacji‚ ale piłka wpadała do siatki tylko trzykrotnie. Po wygranym meczu z ŁKS‚ Wieczorek przekonywał co prawda‚ że jeśli nie można wygrać wyżej‚ to należy wygrać 1:0‚ ale kieleccy fani spragnieni są bramkowych fajerwerków.

Dzielny chłopak
Mecz z Górnikiem wydaje się wręcz wymarzoną okazją poprawienia strzeleckich statystyk‚ gdyż Kolporter to wyjątkowo niewygodny rywal dla zabrzan. W dwóch konfrontacjach ligowych i jednej pucharowej Górnik zdobył zaledwie jedną bramkę‚ tracąc ich aż 12. W lidze Kolporter pokonywał swego najbliższego rywala 4:1 i 3:0 (sezon 2005/2006), a w Pucharze Polski rozgromił go aż 5:0.
By zmienić tę tragiczną tendencję‚ musi nastąpić zmiana sposobu gry defensywy‚ która poza ostatnim meczem w Płocku spisywała się katastrofalnie słabo.
Dobry przykład całej drużynie dał jej kapitan Artur Prokop‚ który pojechał do Kielc‚ mimo że ma... pękniętą kość śródstopia. Zawodnik zamierza zagrać z blokadą‚ co już miało miejsce w meczu z Bełchatowem. – O tym czy zagram, zadecyduje rozgrzewka – twierdzi piłkarz. – W zeszłym sezonie „Artek” cały czas grał na znieczuleniu‚ gdyż miał problemy ze stawem skokowym. To bardzo dzielny chłopak – uważa trener Marek Motyka.

Bez kulfonów
Inny defensor Sławomir Jarczyk zapowiada niespodziankę w Kielcach. – Wcześniej zdarzały nam się „kulfony” w tyłach‚ błędy w kryciu i to było wkurzające. Ale już ich nie robimy – przyznaje. – To wszystko nas przygnębiało‚ jednak już w Płocku widać było poprawę. Będziemy bardzo uważać w grze obronnej i Kolporter nie postrzela sobie‚ tak jak to było w Pucharze Polski.
Dla gospodarzy brak kompletu punktów w dzisiejszym meczu oznaczałby prawdziwą katastrofę i stratę kontaktu z ligową czołówką.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]