Postolski: Czekam na raport

Prezes Górnika Zabrze Eugeniusz Postolski w poniedziałek rozmawiał z firmą zainteresowaną przejęciem udziałów w spółce. Tymczasem w samym klubie pojawiło się kilka problemów wymagających szybkiego rozwiązania. 

» Jaki jest efekt prowadzonych przez pana rozmów?
- Przede wszystkim chciałbym zdementować jedną rzecz. Inwestorem strategicznym nie będzie Dominet Bank. Prowadzimy z nim rozmowy, dotyczą one kart chipowych i współpracy z Górnikiem, ale nie przejęcia udziałów w spółce. Na ten temat rozmawialiśmy z inną firmą, wiele powinno wyjaśnić się do końca tygodnia.

» Jest dziś bliżej czy dalej do porozumienia?
- W obecnej sytuacji każde słowo może być jednym powiedzianym za dużo. Partnerzy chcieli poznać szczegółowe dokumenty dotyczące klubu, na pewno spotkamy się jeszcze raz w tym tygodniu. Dziś tyle mogę powiedzieć.

» Kogo pan poprze w drugiej turze wyborów prezydenckich w Zabrzu?
- Oboje kandydaci deklarują pomoc Górnikowi i zainteresowanie sprawami klubu. Byłoby nieelegancko powiedzieć teraz, że jeden jest lepszy, a drugi gorszy.

» Zostawmy politykę. Górnik ma przecież nieco inne problemy. Tym razem na trenerskiej ławce...
- Są sytuacje, które trochę przypominają dziecinadę. Na Śląsku zawsze było tak, że jak dwaj dorośli faceci nie potrafili się dogadać, to siadali przy powie albo czymś mocniejszym, rozmawiali, ewentualnie dali sobie po szlagu i znajdowali sposób, by sprawę załatwić między sobą. Nikogo jak przedszkolaka prowadzić za rękę nie będę. Trenerzy Motyka i Cecherz muszą pewne sprawy załatwić między sobą.

» Jaki może być scenariusz najbliższych dni w Górniku?
- Wiem, że to trudny czas i jest dziś wiele pytań bez odpowiedzi. Rozmowy ze sponsorem, wybory samorządowe... Od tego zależało wiele, jeśli chodzi o strategię klubu i jego perspektywy. Jest jednak jeszcze dzień powszedni, czyli drużyna, trenerzy i osiągane przez Górnika wyniki. Chcę, by do końca tygodnia sztab szkoleniowy przedstawił nam raport z dokładną analizą letnich transferów, okresu przygotowawczego, gry oraz wyników. Dopiero potem podjęte zostaną ostateczne decyzje.

» A spekulacje trwają...
Tak. Ponoć już zatrudniłem trenera Zielińskiego, którego może dwa razy widziałem w... telewizji. Słyszałem, że Seweryn odszedł do Arki, a my dostaliśmy z Gdyni jedno pismo z pytaniem o piłkarza. Dziś trener i prezes Arki mówią, że nie ma tematu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]