Motyka: Wyścig poloneza z mercedesem

Marek Motyka (fot. wislasoccer.com)Marek Motyka, trener Górnika, po meczu z Wisłą: - Podsumowanie ligi, końcowy akcent, więc szansa dla zawodników którzy mniej grali w lidze. Jeśli chodzi o czystą różnicę piłkarską, to wszyscy widzieli na stadionie wyścig „poloneza z mercedesem”. Może to w przyszłości się zmieni, ale obiektywnie trzeba ocenić, że gdy Wisła chciała i ruszyła to nie mieliśmy nic do powiedzenia. Ubolewam, że średnio na mecz tracimy 2 bramki – dla mnie obrońcy to totalny policzek. Trzeba będzie to na wiosnę zmienić. Uważałem na to by dziś nie było jakiegoś faulu, który mógłby osłabić Wisłę przed meczem w pucharze. Pewnie ludzie by mi nie wybaczyli. Jak widziałem faule moich zawodników, a potem epitety trybuny to serce miałem w gardle, bo mam szczęście grać z Wisła przed ważnymi meczami i potem mi się ciężko po Krakowie chodzi. Każdy myśli, że ja niewiadomo jak zespół nastawiam, a wszyscy wiedzą, że ja Wiśle życzę bardzo dobrego wyniku w pucharach. Będę kibicował trenerowi Okuce i jego piłkarzom. Szczęście od Boga, że dziś się tak a nie inaczej to spotkanie skończyło.

» Pojawiły się spekulacje odnośnie nowego trenera, właściciela w Górniku Zabrze.

- Szczerze mówiąc czekałem na to pytanie.... Spekulacje odnośnie mojego zwolnienia są już codziennością, zwłaszcza w gazecie „Fakt”. Ja nie wiem o co chodzi, działacze nie mają pretensji do mnie. W czerwcu miałem tylko komórkę, kartkę i ołówek. Próbowałem zbudować jakoś zespół. Ściągnęliśmy trochę ludzi, nie wszystko się udało. Mamy dziś pole manewru. Teraz jest czas, aby wymienić pewne ogniwa. Ale na to potrzebuję pieniędzy. Ja nie wiem co zawiniłem. Myślę, że jest to pierwszy etap budowy, teraz nastąpi analiza, uzupełnienie. Ja mam żal do swojego prezesa, który nie określi się konkretnie. Ani nie bierze mnie w obronę, ani nie informuje mnie nikt na czym stoję. Muszę czekać. Jeśli nastąpi zmiana to oczywiście ją przyjmę, ale chciałbym usłyszeć jakieś argumenty, jakąś ocenę mojej pracy. Cały czas jest problem czy będę pracował czy nie.

» Czy personalnie można już powiedzieć jakie to są ogniwa do wymiany?

- Na łamach prasy nie mogę o tym mówić. Jeśli będą pieniądze to możemy wymieniać zawodników, ale jak nie będzie pieniędzy to nie możemy składu wymieniać. Oczywiście, ze chciałbym mieć w zespole taką osobę jak Cléber. Ale na Clébera trzeba mieć pieniądze. Ja się cieszę, że ta grupę zawodników którą mam udało mi się wkomponować w zespół.

» A chciałby Pan mieć Kokoszkę zamiast Clébera?

- Tak, myślę że to jest chłopak, który łączy perspektywę oraz dojrzałe granie. Ja bym chętnie wszedł w układ z Wisłą, aby osoby, które nie grają w pierwszym składzie grały na wypożyczeniu w Górniku. Było by to korzystne dla obu klubów. Każdy marzy o takich zawodnikach jacy siedzą tutaj na ławce rezerwowych. Jednak ci zawodnicy trochę kosztują.

Dragomir Okuka (trener Wisły Kraków): - Jestem zadowolony z gry Wisły, szczególnie w pierwszej połowie. Tak jak mówił trener Motyka, różnica między zespołami jest dość duża. Cieszę się że skończyło się bez kontuzji. Graliśmy trochę piłką, mieliśmy dość dużo szans podbramkowych, ale dobrze pożegnaliśmy się z kibicami. Myślę, że teraz przygotujemy się w 100% na ten ważny dla nas mecz. Mamy szansę awansować i zrobimy wszystko by tą szansę wykorzystać.

źródło: wislaportal.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]