Postolski: Jeszcze nie ruszyliśmy do przodu pełną parą

- Mam poczucie, że czegoś zabrakło, ale nie jest najgorzej - trzymał fason prezes Górnika, Eugeniusz Postolski. - W rundzie wiosennej czeka nas bardzo trudne wyzwanie. Gramy większość meczów u siebie i to będzie nasz największy atut. Pamiętajmy jednak, że jesienią cały czas pozostawaliśmy w blokach startowych. Tak naprawdę jeszcze nie ruszyliśmy do przodu pełną parą.
Słowa te padły na spotkaniu opłatkowym, jakie tuż przed wyjazdem na zimowe urlopy odbyło się w siedzibie klubu, stanowiąc też okazję do krótkiego podsumowania rundy jesiennej. Mimo nie najlepszego wyniku sportowego - 13. miejsce w tabeli - w ostatnich godzinach humor ludzi odpowiedzialnych w Górniku za finanse wyraźnie zwyżkuje. Sportowa spółka została bowiem dokapitalizowana kwotą miliona złotych. Taką decyzję przy akceptacji Rady Miasta podjęła nowo wybrana prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
To dopiero pierwsza część pieniędzy, jaką otrzyma Górnik. Klub wystąpił o 2,2 mln złotych. Kolejna transza - po stosownej uchwale władz miejskich - wpłynąć ma na Roosevelta w pierwszym kwartale przyszłego roku. W najbliższych tygodniach zarząd musi jednak przedstawić pani prezydent szczegółowy program naprawczy.
Jednocześnie trwają rozmowy z podmiotem, który ma się stać inwestorem strategicznym Górnika. Sprawa ma zostać sfinalizowana jeszcze przed Bożym Narodzeniem. - Sztukowanie czy łatanie dziur nas nie interesuje, dlatego nie szukamy sponsora. Podejmiemy współpracę tylko z inwestorem strategicznym. To jedyna droga, którą możemy pójść - deklaruje prezes Postolski. - Prowadzone są rozmowy z bardzo poważną firmą. Zapewniam, że wbrew spekulacjom nie chodzi o sektor bankowy.
Na piątkowym spotkaniu nie obeszło się bez akcentu motywacyjnego. Trener Marek Motyka, na podstawie osobistego rankingu, przedstawił trzech najlepszych piłkarzy minionej rundy. Za najbardziej wartościowego gracza uznany został bramkarz Mateusz Sławik, którego w nagrodę uhonorowano para zegarków i weekendowym wyjazdem do Czech dla dwóch osób. Upominkami obdarowani zostali również laureaci dwóch kolejnych miejsc - Łukasz Juszkiewicz (odchodzi do Widzewa) i Tomasz Prasnal. - Obecność Tomka w tej trójce to niespodzianka - przyznał szkoleniowiec zabrzan. - Przed sezonem był gdzieś w odległej perspektywie, ale życie pokazało, że jak się czegoś naprawdę chce, można to osiągnąć. Ubolewam natomiast, że żegna się z nami Juszkiewicz...
Jeszcze raz Postolski: - Nie będziemy nikomu zamykać drogi do kariery. Zapewniam jednak, że argumentów, by w Zabrzu zatrzymać najlepszych graczy, na pewno nam nie zabraknie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]