Konferencja ds. bezpieczeństwa imprez masowych

Komunikat prasowy po konferencji ds. bezpieczeństwa imprez masowych zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Wiara Lecha”, KKS Lech Poznań S.S.A. i PZU S.A. w dniach 9 - 10 grudnia br. w Hotelu Olympic we Wronkach. 
W konferencji udział wzięli przedstawiciele Ekstraklasy S.A. – Panowie Bogdan Basałaj (Dyrektor Zarządzający), Marcin Stefański (Dyrektor Departamentu. Logistyki Rozgrywek), Rafał Tomczyński (Przewodniczący Komisji Ligi), przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa Na Obiektach Piłkarskich PZPN (Zdzisław Czarnecki, Andrzej Bińkowski, Sylwester Zubrzycki), Komendy Głównej Policji, Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej, Pan Tomasz Kosiec z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele władz klubu KKS Lech Poznań S.A., zarządu Grupy Impel S.A., przedstawiciele kibiców z klubów: GKS Bełchatów, Legii Warszawa, Górnika Zabrze, Arki Gdynia, Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź, Wisły Płock, Korony Kielce, Górnika Łęczna, Pogoni Szczecin i Lecha Poznań.

W trakcie konferencji omówiono:

1. Potrzebę umocowania stowarzyszeń kibicowskich przy wszystkich klubach Ekstraklasy i uczynienia ich współodpowiedzialnymi za organizację spraw związanych z miejscem kibiców w funkcjonowaniu klubów, w szczególności organizacji wyjazdów i przyjmowania kibiców gości.
2. Konieczność powołania do życia związku stowarzyszeń kibicowskich, nadania mu osobowości prawnej i określenia kompetencji do współpracy z Ekstraklasą S.A. i PZPN, w tym:
- określenia zasad współpracy z delegatami PZPN, w szczególności formy poinformowania o treści raportu w części dot. zachowania kibiców oraz obowiązku konsultacji z przedstawicielami stowarzyszeń kibicowskich przed rozpoczęciem spotkania,
- możliwości uczestnictwa w postępowaniu prowadzonym przez Komisję Ligi w zakresie spraw dot. kibiców i taryfikacji kar,
- możliwości opiniowania projektów PZPN., w szczególności przepisów dot. zakazanych symboli, haseł i flag,
- zwiększenia puli biletów dla kibiców gości do minimum 10% pojemności stadionów,
- konsultacji w sprawie przyjęcia systemowych ułatwień w nabywaniu biletów oraz zniesienia ograniczeń w przyjmowaniu kibiców gości w trakcie remontów stadionów.
- jedynym kryterium wpuszczania kibiców gości jest posiadanie ważnego biletu i miejsca na liście imiennej.
- stowarzyszenia będą wspierać kluby przy konsultowaniu projektów budowy nowych obiektów, w celu uwzględnienia lokalnych potrzeb widzów,
- stowarzyszenia dołożą wszelkich starań, aby zorganizowane grupy kibiców przybywały na miejsce zawodów nie później niż we wskazanym przez organizatora czasie.
Kibice położyli nacisk na konieczność monitorowania działań Policji i sił ochrony, w szczególności:
- zachowania zasad zachowania kultury osobistej przez siły zabezpieczające imprezy masowe o charakterze sportowym,
- konieczności łatwej identyfikacji licencjonowanych służb zabezpieczających mecze piłkarskie,
- w sprawie sprawnego przeprowadzania kibiców w drodze na stadion,
- nagrywania na video działań Policji i ochrony przez oficjalnych przedstawicieli stowarzyszeń.
Kwestia pokazów pirotechnicznych na meczach piłkarskich będzie przedmiotem lobbingu stowarzyszeń kibicowskich w trakcie prac nad nowelizacją ustawy. Kibice liczą na pomoc merytoryczną Ekstraklasy S.A. i PZPN w rozwiązaniu powyższej kwestii.

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online