Kuras trenerem Górnika?

Marek Motyka czeka na jednoznaczną odpowiedź, a na giełdzie padają nazwiska Dankowskiego, Piotrowicza i Probierza, jednak na dziś najbardziej prawdopodobny scenariusz to… Mariusz Kuras, ostatnio pracujący z szczecińskiej Pogoni wydaje się na dziś najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady trenera Górnika Zabrze. Żadne konkretne decyzje w tej sprawie jednak jeszcze nie zapadły.

W sobotę trener Marek Motyka spotkał się z prezesem Eugeniuszem Postolskim na... stadionie chorzowskiego Ruchu, przy okazji meczu kadry z reprezentacją Śląska. Wydawało się, że tego dnia trener usłyszy, iż klub dziękuje mu za usługi. – Potwierdzam, że ta sprawa miała rozstrzygnąć się w weekend, ale jeszcze kilkanaście godzin musicie poczekać – powiedział na Cichej Postolski.

W piątek, kiedy na stadionie Górnika odbyło się oficjalne pożegnanie z drużyną, nie bardzo był czas, by informować Motykę o rozstaniu. Dlaczego Postolski nie powiedział tego trenerowi w sobotę, choć jest tajemnicą poliszynela, że zmiana trenera w Zabrzu będzie? Prezes jeszcze przekonuje, że sprawa ostatecznie przesądzona nie jest. Trudno w to uwierzyć, skoro klub prowadzi już rozmowy z kandydatami na następcę obecnego szkoleniowca. Sam Motyka w Chorzowie nie miał prawa mieć dobrego humoru. Trener, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się wokoło, mówi od kilku dni praktycznie to samo: – Chciałbym w końcu od moich zwierzchników usłyszeć konkret. Pracujesz, albo nie. Tymczasem nikt mi tego do tej pory nie powiedział.

Klub gra na zwłokę, ponieważ nie może się określić, kto miałby przejąć obowiązki Motyki. Trudno rezygnować z trenera, nie mając przygotowanego gruntu, czyli choćby wstępnej deklaracji jego następcy. Rozmawiano ponoć z Edwardem Lorensem, ale ten ewentualnie byłby zainteresowany funkcją dyrektora sportowego. Praca na trenerskiej ławce raczej nie wchodzi w rachubę. Jest duże ciśnienie środowiska zabrzańskiego, by klub przejął człowiek związany z klubem emocjonalnie, najlepiej były piłkarz Górnika. Odpada kandydatura mieszkającego na stałe w Hiszpanii Jana Urbana. Wiadomo, że były sondażowe telefony do Józefa Dankowskiego i Marka Piotrowicza, ale na razie na tym koniec. Bardzo dobrym kandydatem wydawałby się Michał Probierz, ale ten ma pracę w Widzewie Łódź, gdzie Zbigniew Boniek jest się z jej efektów zadowolony. Na rozstanie się więc nie zanosi. W każdym razie już teraz panuje opinia, że Probierz prędzej czy później do Zabrza wróci.

Dlatego Górnik szuka tez poza Śląskiem i kto wie, czy nowego trenera nie znajdzie w Szczecinie. Klub z Roosevelta nawiązał już wstępny kontakt z Mariuszem Kurasem, którego sytuacja jest podobna do... położenia Motyki. Formalnie jest trenerem Pogoni Szczecin, ale kwestią dni wydaje się moment, kiedy usłyszy od Antoniego Ptaka „panu już dziękujemy”. Kuras to trener ambitny, nie za drogi, doskonale znający ligową rzeczywistość, przy okazji mogły do Zabrza ściągnąć z Pogoni jednego-dwóch dobrych, niechcianych przez Ptaka piłkarzy. Przypomnijmy, że tej jesieni wygrał z Górnikiem w Zabrzu aż 3-0. Innych kandydatów – na razie – na rynku nie widać. Co nie oznacza, że wkrótce się nie pojawią.

Skoro nie ma trenera, nie ma i tematu zmian kadrowych. Motyka przed usłyszeniem decyzji w swojej sprawie nie będzie przecież podejmował żadnych konkretnych ruchów. Pojawiają się jednak głosy, że do Zabrza mógłby wrócić Adam Kompała, w końcu wychowanek klubu, dziś pracujący na Roosevelta z trampkarzami. Sam piłkarz niczego nie komentuje, jednak można odnieść wrażenie, że chętnie jeszcze raz wszedłby do tej samej rzeki. Rozwiązanie kontraktu z Piastem pewnie nie byłoby większym problemem. Obecny gracz Piasta w Górniku spędził przecież kilkanaście lat swojej kariery. Wiek? W końcu Krzysztof Bukalski czy Artur Prokop to piłkarze od Kompały starsi, a dziś mają duży wpływ na grę drużyny.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online