Postolski: Górnik nie jest zagrożony

Eugeniusz Postolski (fot. Dziennik Zachodni)W czwartek informowaliśmy, że rozmowy w sprawie przejęcia Górnika przez inwestora strategicznego zostały zerwane. Potencjalnym inwestorem był Sylwester Cacek. Milioner - nawet nie osobiście, a jedynie mailem (!) - poinformował o tym prezydent Zabrza, Małgorzatę Mańkę-Szulik. 
Według nieoficjalnych informacji Cacek zerwał zaawansowane już rozmowy, gdyż miał za złe Górnikowi, że nastąpił "wyciek prasowy" w sprawie toczących się negocjacji. Mówi się jednak również o tym, że strony nie doszły do porozumienia w sprawie kilku istotnych punktów umowy, m.in. przyszłości stadionu, na którym Górnik rozgrywa mecze.

- Te argumenty, które zostały użyte w kontekście zerwania rozmów są wzięte z księżyca - nie ukrywa prezes Eugeniusz Postolski. - Ja oraz prezydent Zabrza dochowaliśmy wszelkich warunków dotyczących negocjacji, w tym m.in. zasady poufności. Nie wiem, dlaczego inwestor wycofał się w ostatniej chwili. Jestem tym niemile rozczarowany - kontynuuje Postolski, który wczoraj spotkał się z panią prezydent miasta i przedstawił swój plan dalszego funkcjonowania klubu. - Nie istnieje żadne zagrożenie, że Górnik nie dotrwa do końca rozgrywek. Zapewniam, że piłkarze wyjadą w przyszłym roku na zgrupowanie do Turcji. Już dwa tygodnie temu przeczuwałem, że z rozmów z potencjalnym inwestorem nic nie wyjdzie, dlatego też rozmawiałem z jedną z dużych firm. Jestem z nimi w kontakcie - dodaje szef klubu. W tym roku miasto wsparło Górnika kwotą 2,5 mln zł. W pierwszej połowie przyszłego roku klub ma otrzymać od miasta 1,2 mln zł. - Cieszę się bardzo, że władze miasta tyle nam pomagają. Będę robił wszystko, aby przyszłość dla tak zasłużonego klubu była lepsza - twierdzi Postolski.

źródło: Gazeta Wyborcza / Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online