Sędzia Robert W. sprzedał mecz Górnika Zabrze

Robert W. wziął 30 tysięcy złotych od działaczy Górnika Łęczna. Łapówki były dla niego nagrodą za odpowiednie sędziowanie w meczach z Widzewem Łódź i Górnikiem Zabrze - pisze "Fakt".
"Faktowi" zdradza, kto go korumpował i mówi, do czego się przyznał przed sądem we Wrocławiu. 

"Przed meczem działacze przyszli do mnie i klepali mnie po plecach, mówiąc: Robert, dobrze będzie, co? Wygrali zdecydowanie z drużyną gości i byli szczęśliwi. Dwa tygodnie później spotkaliśmy się w Warszawie. Od Ryśka Majewskiego, który był kierownikiem drużyny Łęcznej, dostałem pieniądze. Nie pamiętam dokładnie, ile to było, ale między 10 a 15 tysięcy złotych" - mówi dziennikowi o kulisach meczu Łęcznej z Widzewem w 2004 roku.

Podobną "nagrodę" od działaczy Górnika Łęczna arbiter otrzymał kilka miesięcy później za stronnicze prowadzenie spotkania ekstraklasy z Górnikiem Zabrze.

"Byłem głupi, że wziąłem te pieniądze. Dziś nawet nie pamiętam, na co je wydałem. Po prostu rozeszły się. Uważam, że ten klub nie powinien grać już w ekstraklasie" - twierdzi skorumpowany sędzia.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]