Telefony i narybek

Trener Zdzisław Podedworny dziś na dobre rozpocznie pracę na Roosevelta.
- Przyjdę do klubu rano i wykonam kilka telefonów, po których będę wiedział, kogo z nowych zawodników zobaczę na pierwszym, jutrzejszym, treningu. Zastanowimy się także, gdzie go przeprowadzić. Wszystko zależy oczywiście od pogody, w grę wchodzi albo normalne boisko, albo ze sztuczną nawierzchnią, albo nawet hala - mówi szkoleniowiec Górnika.

Dyrektor marketingu, Krzysztof Maj, już natomiast jest w tureckiej Alanyi, gdzie zabrzanie najprawdopodobniej pojadą w lutym na zgrupowanie. Wysłannik ma przywieźć m.in. dokładny kosztorys zgrupowania i rozpiskę godzin, w których boisko treningowe byłoby do dyspozycji Górnika.

- Poleciał tam razem z przedstawicielem Odry Wodzisław. Na miejscu mieli m.in. ustalić dokładny plan sparingów. Wiem tylko, że mamy rozegrać ich trzy lub cztery - dodaje Podedworny. - Lada chwila zapadnie też decyzja dotycząca meczu sparingowego planowanego na 27 stycznia. Pierwotnie mieliśmy grać z Cracovią, ale niewykluczone, że spotkamy się z którymś z czeskich klubów.

Trenera Górnika ucieszyła wiadomość o reaktywowaniu w klubie sekcji młodzieżowych.

- Bo to był wstyd, żeby taki klub nie miał własnego narybku i kilkunastu wychowanków w pierwszym zespole - uważa szkoleniowiec.

Uruchomionych ma zostać dziewięć grup młodzieżowych.

- Działalibyśmy w porozumieniu z "Promotorem" Zabrze, szczegóły powinny zostać dopracowane już wkrótce - stwierdził wiceprezes Andrzej Cieślik.

Nieoficjalnie wiadomo, że zabrzanie chcieliby też podpisać umowę o współpracy z jednym z klubów ligowych, na mocy której na Roosevelta pojawiliby się zawodnicy nie mieszczący się w składzie macierzystej drużyny, ale do sfinalizowania tych rozmów jest jeszcze daleko.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]