Piłkarze Górnika rozpoczną dziś przygotowania do rundy wiosennej

Dziś o godzinie 10 piłkarze Górnika Zabrze rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej.
- Spotkamy się na własnym obiekcie, będziemy trenować w dwóch grupach. Zajęcia przeprowadzę na bocznym boisku, pokrytym trocinami. Nie ma sensu już naruszać głównej płyty, pod którą dopiero co zamontowano podgrzewanie - mówi trener Zdzisław Podedworny. 
Wiadomo, że zabrzanie wyjadą na dwa zgrupowania: do Czech i Turcji. Lista planowanych sparingów jest dość płynna i ciągle ulega modyfikacjom. Wczoraj udało się zakontraktować pojedynek z Vitkovicami na zakończenie obozu u naszych południowych sąsiadów. Natomiast wciąż nieznani pozostają sparingpartnerzy Górnika na zgrupowaniu w Turcji. Na miejscu będą jednak trenowały zespoły z Serbii, Czech i... Odra Wodzisław. Wielkim znakiem zapytania jest też kadra, jaką będzie dysponował Podedworny. Z klubem pożegnał się już Łukasz Juszkiewicz. Kontrakt z Widzewem Łódź podpisał Arkadiusz Aleksander. W piątek rozstrzygnie się, czy graczem łódzkiej drużyny zostanie już w styczniu. - Jest wstępne porozumienie między klubami. Musiałem jednak zrzec się wszystkich pieniędzy, jakie Górnik był mi winien. Było tego kilkadziesiąt tysięcy złotych - mówi Aleksander. Podobno wkrótce oferty napłyną pod adresem Damiana Seweryna, Rafała Andraszaka i Tomasza Moskala. W zamian w Górniku będą grali Iwaiło Stoimenow i Piotr Gierczak.

Plan przygotowań:

4 stycznia - wznowienie treningów

20 stycznia - Rozwój Katowice (?)

22-27 stycznia - zgrupowanie w Czechach (Komorni Lhotka)

27 stycznia - Vitkovice (Czechy)

3 lutego - Zagłębie Sosnowiec (?)

7-18 lutego - zgrupowanie w Turcji (Alanyia, planowane cztery sparingi)

20 lutego - Lechia Gdańsk (godz. 11, boczne boisko Stadionu Śląskiego)

23 lub 24 lutego - Odra Wodzisław (Zabrze, Puchar Ekstraklasy)

27 lub 28 lutego - Wisła Kraków (Zabrze, Puchar Ekstraklasy)

3 marca - start ekstraklasy.

źródło: Dziennik Zachodni / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]