Konflikt między prezesami?

Pomimo wcześniejszych optymistycznych zapowiedzi, wciąż nie wiadomo, kto z nowych zawodników pojawi się na dzisiejszych pierwszych zajęciach Górnika.
- Wiem, że będzie kilku młodych chłopaków, bez znanych nazwisk. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć - mówi trener Górnika, Zdzisław Podedworny. Wśród nich mają być podobno: Sylwester Dębowski, Dariusz Furczyk, Adam Danch (Gwarek Zabrze), Adrian Masarczyk i Dariusz Cudok (Sparta Zabrze) oraz Karol Kajda (Walka Makoszowy).

Ta atmosfera niepewności wpisuje się w pogłoski o konflikcie prezesa Eugeniusza Postolskiego z wiceprezesem Andrzejem Cieślikiem, na którym spoczęło faktyczne zarządzanie klubem. Prezes - od kilku miesięcy - coraz rzadziej pojawia się w klubie, a jego akcje dodatkowo spadły po zerwaniu rozmów przez niedoszłego inwestora.

- W takich sytuacjach mówi się zazwyczaj: bez komentarza. Więc też tak powiem - ucina temat Cieślik, ale takie dyplomatyczne oświadczenie jest przecież komentarzem samym w sobie.

I to właśnie wiceprezes wybiera się dziś rano do Rozwoju Katowice, by wpłacić pierwszą ratę za Adama Giesę.

- Mieliśmy to załatwić przed Nowym Rokiem, ale firma, która była nam winna pieniądze, spóźniła się z wpłatą i zadziałała zasada domina. Dziś chcemy wszystko wyjaśnić i zawodnik powinien pojawić się na zajęciach - deklaruje Cieślik, który jednocześnie zaprzecza, że Górnik jest nadal zainteresowany pozyskaniem z Ruchu Chorzów Tomasza Balula. - Na pewno na pierwszych zajęciach nie będzie Iwajło Stoimenowa, który przyjedzie z Bułgarii dopiero jutro, spóźnić się może także Dawid Jarka. Oczekujemy za to Arkadiusza Aleksandra, bo o tym, że podpisał umowę z Widzewem wiemy tylko z internetu i do czasu wyjaśnienia pewnych spraw, wciąż wiąże go ważny kontrakt z Górnikiem - przypomina wiceprezes Górnika.

"Wyjaśnianie spraw" czeka też jedenastu piłkarzy z liczącej dwadzieścia osiem osób kadry.

- Zmieniły się przepisy i nie mogą już funkcjonować na zasadzie prowadzenia własnej działalności, muszą być na etacie w klubie. To wymaga renegocjacji kontraktów, bo matematyka jest nieubłagana. Jeśli taki zawodnik zarabiał np. dziesięć tysięcy miesięcznie, to z VAT-em płaciliśmy bodaj 12.200. Teraz, żeby dostał na rękę 10.000 w sytuacji, gdy będziemy płacić za niego ZUS, z kasy klubu musielibyśmy wyciągnąć już 15.000, a to, mnożąc przez liczbę osób, oznacza pokaźny wzrost kosztów - wylicza Cieślik.

źródło: Dziennik Zachodni / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]