Górnik jedzie na obóz do Czech

Zdzisław Podedworny (fot. Sport)32 piłkarzy Górnika Zabrze wyjeżdża dziś za zgrupowanie do czeskiej miejscowości Komorni Lhotka. Na obóz nie pojedzie Adam Giesa, którego czeka w najbliższych dniach zabieg artroskopii kolana. - Zabieram do Czech liczną grupę zawodników. Nie wszyscy zaprezentowali się w meczu z Rozwojem, bo trenowali w Zabrzu - mówi szkoleniowiec Górnika, Zdzisław Podedworny. Po meczu trener był oszczędny w ocenie swojego zespołu. - Sparing wypadł całkiem przyzwoicie. W sumie jestem zadowolony, ale głównie determinacją i zaangażowaniem zawodników. Pod względem piłkarskim było gorzej, choć to zrozumiałe po 22 intensywnych treningach.
Mówiąc o przyzwoitości, trener miał na myśli uderzenia Tomasza Moskala w poprzeczkę i Piotra Gierczaka w słupek, dobrą okazję Rafała Andraszaka oraz gola zdobytego przez Dawida Jarkę, po rogu Andraszaka i przytomnym zgraniu Moskala. Wygrana zabrzan mogła być okazalsza, ale w 53 min - dzięki kapitalnej interwencji Marka Kolonki - rzutu karnego podyktowanego za faul Cierpioła na Damianie Sewerynie nie wykorzystał Tomasz Prasnal. Tuż przed końcem golkiper Rozwoju obronił „główkę” Bartłomieja Sochy.

źródło: GW / Sport / DZRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]