Poważna kontuzja Marcina Kuźby

Marcin Kuźba (fot. Dziennik Zachodni)Sprowadzony z Wisły Kraków napastnik zagrał tylko trzynaście minut w barwach Górnika. Z grymasem bólu opuścił boisko i wraca do Polski. Jak tu nie wierzyć w przesądy, skoro w trzynastej minucie zremisowanego 2-2 sparingu z JEF United Ichihara Marcin Kuźba podczas startu do piłki doznał kontuzji mięśnia dwugłowego.

Wydaje się ona bardzo poważna, skoro piłkarz jak najszybciej chce przebukować bilet i polecieć na leczenie do Szczecina, gdzie spędził wiele miesięcy minionego roku. Kuźba do Górnika dołączył dzień przed wylotem na zgrupowanie do Turcji i planował w Zabrzu odbudować wysoką formę po kilku operacjach i wielu problemach ze zdrowiem. Teraz nie wiadomo, czy w ogóle założy w tym półroczu piłkarską koszulkę. Sparingi Górnika są na razie wyjątkowo pechowe. Przypomnijmy, że dwa dni wcześniej nos złamał Jarosław Białek. Piłkarz już do końca zgrupowania nie może wyjść nawet na trening, a do zajęć wróci najwcześniej za trzy tygodnie.

Zabrzanie grali dzisiaj aż 120 km od miejsca zamieszkania. Ich mecz trwał... 82 minuty. Wtedy zgasło na stadionie światło i piłkarze rozjechali się do hoteli. Jak by pecha zabrzan było mało, minutę przed tym wydarzeniem Japończycy strzelili gola z bardzo problematycznego - tak mówią górnicy - rzutu karnego. Trener Zdzisław Podedworny dał grać tylko 13 zawodnikom. Pozostali w tym czasie mieli trening. Gole zdobyli Adam Danch oraz Rafał Andraszak. Bramka młodego obrońcy sprowadzonego z Gwarka padła po rzucie rożnym. Danch strzałem z 6 m umieścił piłkę w siatce. Andraszak przejął piłkę na połowie boiska, pobiegł na bramkę rywala, bez problemu wykorzystując sytuację sam na sam. Jutro Górnik przeprowadzi tylko jeden trening, bowiem już we wtorek gra kolejny mecz kontrolny. W ekipie jest przed nim tylko jedno marzenie. Oby z powodu kontuzji boiska nie opuszczał już do końca zgrupowania żaden piłkarz.