Rozmowa z Grzegorzem Lekkim o meczu Legia - Górnik

Kapitan zespołu z Zabrza, Grzegorz Lekki nie ukrywał po meczu, że remis uzyskany na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej w pełni go usatysfakcjonował. Wprawdzie był to już trzeci kolejny mecz, w którym górnicy nie zdobyli bramki, ale tym razem, jak sam przyznał, należy zabrzanom to wybaczyć. 
- Bardzo nam zależało, by osiągnąć w Warszawie dobry wynik - zwierzył się tuż po wyjściu z szatni zabrzański obrońca. - Z remisu na Legii trudno jednak nie być zadowolonym. Wprawdzie pierwsza połowa należała zdecydowanie do Legii, ale trudno mi teraz powiedzieć, czy stało się tak ze względu na silny wiatr, czy może wyszliśmy z szatni zbyt stremowani. Faktem jest jednak, że daliśmy się zepchnąć do głębokiej defensywy. Na szczęście rywal nie wykorzystał swojej przewagi, a my w miarę upływu czasu coraz pewniej czuliśmy się na placu gry. W drugiej połowie wynik mógł być już pewnym zaskoczeniem. Gdyby dopisało nam szczęście, mogliśmy nawet pokusić się o zwycięstwo.

- Czy według pana zespół Legii zawiódł, czy to Górnik rozegrał świetny mecz?

- Legia grała dobry futbol. Myślę, że druga połowa była bardzo wyrównana i również stołecznej drużynie zabrakło w kilku sytuacjach szczęścia. Podobnie jak my, oni także mogli zdobyć bramkę i wtedy przebieg meczu byłby zupełnie inny. Legia walczy o mistrzostwo, natomiast my mamy zupełnie inne cele. Jednak to legioniści mają teraz większy ból głowy.

- Gospodarze narzekali bardzo, że myśleliście jedynie o obronie bezbramkowego remisu.

- Może na początku rzeczywiście graliśmy zbyt zachowawczo, ale gdybyśmy potrafili grać z większym wyrafinowaniem i, przede wszystkim, dokładniej w napadzie, to spokojnie mogliśmy Legię ukarać. Niech się cieszą, że nie przegrali.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]