Wokół meczu Górnik - Odra

Tradycyjnie egzamin zdali w Zabrzu kibice. Biorąc pod uwagę niewielka stawkę meczu i przenikliwe zimno, liczba ponad 5000 fanów na trybunach robi wrażenie. Na trybunie siadła też prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulki, w praktyce właściciel Górnika. Miała na szyi klubowy szalik. Na kolejny mecz proponujemy też założyć też czapkę. Wiało naprawdę bardzo...  

Nowa murawa
Co nowego na Roosevelta? Sporo. Konferencje prasowe wróciły z kawiarni „Gooool” do salki, gdzie odbywały się przez lata. Salę zimą wymalowano. Dla kibiców, a szczególnie piłkarzy najważniejsza jest jednak nowa, podgrzewana murawa. Jej temperatura wynosiła osiem stopni, trawa równa, boisko większe... - Powiem krótko, grało się super! - przyznał Stanisław Wróbel, który w Górniku spędził wiele lat. Niebawem zagra na podobnej także w Wodzisławiu.

Kandydat przyjechał pociągiem
Zimno, wietrznie, tymczasem na mecz przyjechał między innymi Tomasz Jagodziński, oficjalny kandydat na fotel prezesa PZPN. Kilkanaście dni temu otrzymał nawet poparcie Górnika w staraniu o prezesurę. - Po prostu lubię jeździć tutaj na mecze. Tym razem dotarłem pociągiem i nie żałuję. Najważniejsze, że już grają. Kto będzie prezesem PZPN? Lato albo Jagodziński. Innej możliwości nie ma - przyznał... Jagodziński.

Gdzie nowi?
Górnik sprowadził zimą jedenastu graczy, tymczasem w pierwszej jedenastce wyszedł z nich tylko jeden. Czy w środę z Wisła zagrają kolejni? Kuźba jest już gotowy i powinien zagrać. Gierczak siedział na ławce, Paszulewicz był przeziębiony, ale na następny mecz powinien dojść do siebie - wylicza trener Zdzisław Podedworny. Górnik dwa mecze gra z Wisła Kraków i pewnie trener ma spory dylemat, kogo wystawić w meczu pierwszym, a kogo w zdecydowanie ważniejszym drugim, już o ligowe punkty. Pewnie Adam Nawałka ma ten sam problem.

źródło: Sport



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]