Zamieszanie wokół Sali i Kuczery

Dawid Sala świetnie wypadł w meczu Pucharu Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Choć gra na prawej obronie, to po wejściu na boisko strzelił bramkę. Był bardzo aktywny, na tle bezbarwnego Górnika zagrał więcej niż przyzwoicie. Po meczu nie krył, że być może przekonał do siebie tym występem trenera Zdzisława Podedwornego. Być może... Sala w Górniku wiosną grać nie może. Nie znalazł się na gronie 25 piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek w rundzie wiosennej (lista A), nie może też trafić na listę B, bowiem urodził się przed 1 stycznia 1985 roku. To oznacza, że Podedwonry z jego usług korzystać nie ma prawa. Czy podobnie będzie z bramkarzami? Po rezygnacji z Adriana Masarczyka, w kadrze Górnika zostało dwóch zawodników grających na tej pozycji, Mateusz Sławik i Tomasz Laskowski. Teoretycznie wystarczy. Tylko, że są kartki, kontuzje... Górnik może chcieć mieć w kadrze Mirosława Kuczerę, tylko, że nie na liście A i nie na liście B! Kuczera jest wychowankiem MSPN Górnik Zabrze. Formalnie jest to od kilku lat samodzielny klub, działający niezależnie od Górnika. Dla Ekstraklasy SA szkółka jest innym podmiotem niż spółka, a na listę B może trafić jedynie zawodnik przebywający w klubie pełne dwa lata.
Jak Górnik chce wyjść z tej mocno skomplikowanej sytuacji, tego nie wiemy. W każdym razie może zdarzyć się tak, że na ławce rezerwowych nie będzie drugiego bramkarza. A Dawid Sala? Może grać w B klasie i opowiadać, jak strzelił gola Wiśle Kraków. Na swoją szansę w lidze musi poczekać do rundy jesiennej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online