Rozmowa z Piotrem Malinowskim, przyszłym piłkarzem Górnika

Piotr Malinowski (fot. rakow.com.pl)Piotr Malinowski, który od czerwca będzie piłkarzem Górnika Zabrze, w ligowych pojedynkach (trzy sezony na czwartym froncie i półtora na trzecim) zdobył dla Rakowa Częstochowa 37 goli. Ile zaliczył asyst, czy zainicjował akcji bramkowych tego policzyć się nie da. Na pewno bardzo dużo. Wielu mówi, że Malinowski to motor napędowy trzecioligowego zespołu.

» Minęło już trochę czasu od podpisania przez Ciebie umowy z Górnikiem Zabrze. Emocje z tym związane już nieco opadły, przedstaw kibicom jak do tego doszło.
- Było zainteresowanie ze strony Górnika. Zostałem zaproszony przez prezesa Szustera do Zabrza na rozmowy, które były konkretne i niespodziewanie nawet dla mnie zakończyły się od razu podpisaniem umowy.

» Czy w ogóle byłeś na jakiś testach w Zabrzu? Zdążyłeś już poznać swoich przyszłych kolegów?
- Nie, jeszcze nie. Jedynie co mogłem przyjrzeć się zawodnikom Górnika to podczas sparingu, gdy wygraliśmy z nimi na Stadionie Śląskim.

» Jesteś uważany za ulubieńca trybun. Czy nie będzie Ci żal odchodzić i pozostawić klub, którego jesteś wychowankiem oraz kibiców, którzy zawsze w Ciebie wierzyli?
- Ciężko będzie się rozstać z tym klubem, w końcu spędziłem tu tyle pięknych lat, ale chciałbym spróbować swoich szans gdzie indziej i sprawdzić swoje umiejętności w pierwszej lidze.

» Myślisz, że jesteś w stanie zrobić na ligowych boiskach błyskawiczną karierę jak Jakub Błaszczykowski?
- Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko będzie zależeć od tego jak wypadnie mój debiut w pierwszej lidze, i czy uda mi się szybko zaaklimatyzować w drużynie Górnika.

» Jak to jest z tą klauzulą w Twoim kontrakcie, że przejdziesz tylko do Górnika?
- Na temat kontraktu nie mogę się oficjalnie wypowiadać, więc na to pytanie odpowiem dyplomatycznie - nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam.

źródło: rakow.com.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]