Motyka: Nie jestem idiotą

Marek MotykaRozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika.
» Kiedy zadzwonił prezes Szuster?
Marek Motyka: - W poniedziałek po południu. Oczywiście wcześniej też słyszałem, że łączy moją osobę z Górnikiem, ale żadnych rozmów nie było. 

» Żadnych wątpliwości?
- Nie mam nic do stracenia. Znam piłkarzy, wielu zawodników trafiło tutaj za mojej kadencji. Myślę, że możemy wspólnie zrobić coś pozytywnego.

» Oglądał pan kilka spotkań zabrzan. Jakie wnioski?
- Nie chcę oceniać poprzednika. To byłoby niezręczne. I nie zrobię z siebie idioty mówiąc, że teraz Górnik zacznie grać wielką piłkę. Lepiej mało mówić, a dużo robić. Wiem natomiast, że w tych chłopakach jest potencjał. W końcu w podobnym składzie wygrali 5:1 z Cracovią, potrafili ograć lidera z Bełchatowa... W czerwcu powiem jakie są faktycznie możliwości tej grupy ludzi.

» Ponoć obecnie skład jest lepszy niż był.
- Nazwiska są mocne. Nie wiem jednak na ile nowi piłkarze są gotowi do gry. Na pewno wiele można zrobić atmosferą. Pobudzić zespół, bo to grupa naprawdę dobrych zawodników, których potencjał nie został wykorzystany. Oglądałem mecz z Pogonią i momentami serce się krajało.

» Zmieni pan coś w planie na ten tydzień?
- Nie. Jest mało czasu, nie można robić rewolucji. W środę miały być dwa treningi i dwa będą. Pierwszy taktyczny, drugi strzelecki. popracujemy nad taktyką, stałymi fragmentami... Rewolucji kadrowej na sobotni mecz na pewno nie będzie, ale zapewniam, że Górnik zagra bardziej ofensywnie. Dwójką napastników.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online