Bilans otwarcia

Marek Motyka, który we wtorek został trenerem Górnika Zabrze, zastępując na tym stanowisku Zdzisława Podedwornego, powoli dokonuje "bilansu otwarcia".
- Na pewno wczorajszy dzień był już spokojniejszy, przynajmniej w sferze emocji, bo piłkarze pracowali solidnie - przyznaje szkoleniowiec. - Przyglądam się zawodnikom, zastanawiam nad wariantami na sobotni mecz z Łęczną, który jest niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie. Zestawienie jest sprawą otwartą, musimy się tylko zgrać i... wygrać.
Trener zabrzan zamierza też dokonać ponownego przeglądu kadr, z uwzględnieniem zawodników zesłanych do rezerw przez jego poprzednika.
- Dobrą okazją będzie mecz Pucharu Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. Na pewno szansę gry dostanie wtedy kilku chłopaków spoza obecnego składu, na przykład Iwajło Stoimenow. A jeśli pokażą się z dobrej strony, to kto wie, może wrócą do pierwszego zespołu - mówi Motyka.
Ruchy personalne mogą zostać powiązane z przebudową struktury szkoleniowej klubu.
- To na razie sprawa, którą na dobre zajmiemy się w przyszłości, ale już nad tymi tematami trzeba zacząć pracę. Musimy zastanowić się nad kształtem drużyny rezerw, bo obecnie jest tam za mało chłopaków, żeby miało to sens. Nawiasem mówiąc myślałem, że będzie tam więcej młodych piłkarzy z Zabrza i najbliższych okolic... Ponieważ w planach jest stworzenie zespołu złożonego z zawodników do lat 23 może trzeba będzie te dwie grupy ujednolicić, za to poszerzyć główną kadrę, z której niektórzy zawodnicy trafialiby na mecze drugiej drużyny? Na pewno jeszcze o tym podyskutujemy, na razie najważniejszy jest mecz z Łęczną - dodaje szkoleniowiec.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online