Rozmowa ze Zdzisławem Podedwornym, byłym trenerem Górnika

» Trzy dni temu przyszedł pan do gabinetu prezesa Ryszarda Szustera i...
Zdzisław Podedworny: - I usłyszałem, że jestem zwolniony. Byłem w szoku, nawet nie za bardzo pamiętam dalszy ciąg tej rozmowy, prezes chyba coś mówił o szczegółach rozwiązania umowy, ale ochłonąłem dopiero po dotarciu do domu. 

» Jak prezes uzasadnił swoją decyzję?
- Brakiem postępów w grze zespołu. I to też mnie zdziwiło, bo jak można ocenić postępy po ledwie dwóch ligowych meczach, w tym jednym z Wisłą Kraków?

» Ale drugi, zakończony remisem na Pogoni, prezes i dyrektor sportowy Krzysztof Hetmański, ocenili w kategoriach porażki.
- Nawet o tym nie wiedziałem. Ale to chyba dobry znak, bo to oznacza, że z kolejnych wyjazdów Górnik będzie przywoził już tylko zwycięstwa. To oczywiście nieco gorzki sarkazm. A co do dyrektora Hetmańskiego, to wolę na jego temat w ogóle się nie wypowiadać.

» Zastanawiał się pan, jakie były rzeczywiste powody pana zwolnienia?
- Oczywiście. I chyba je zlokalizowałem. Domyślam się, że tkwią one w szatni.

» Myśli pan o zawodnikach?
- Nadeszły takie czasy, że to oni chcą rządzić w klubie. Wykorzystują sytuację, że los działaczy w dużej mierze zależy od wyników drużyny i stawiają ich pod ścianą. To dla mnie najboleśniejsze doświadczenie związane z powrotem do ligi.

» Czyli zderzył się pan ze ścianą... szatni?
- Coś w tym jest, chociaż podkreślam, że pewności nie mam.

» Piłkarze dali panu do zrozumienia, że pana nie chcą?
- To chyba nie o to chodzi, że mnie nie chcą. Ale wiem, że mieli pretensje o treningi, mówili, że są prowadzone według wzorców sprzed lat. Tak naprawdę nie podobało im się to, że muszą ciężko pracować. Zawód piłkarza jest najpiękniejszy na świecie, ale jego elementem musi być ciężka praca.

» A nie ma pan pretensji do Marka Motyki?
- A o co mam mieć do niego pretensje? Taki jest nasz zawód. Ja też byłem bywałem w takich sytuacjach, że zajmowałem czyjeś miejsce. Życzę mu wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim, żeby utrzymał Górnika.

» Co panu dała ta praca w Zabrzu?
- Dużo doświadczeń, których jednak nigdzie już nie wykorzystam.

» To znaczy, że na trenerską ławkę już pan nie wróci?
- Nigdy nie mówi się nigdy. Ale już nie chce mi się pracować tam, gdzie nikt inny ciężko pracować nie ma ochoty.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]