Motyka przed meczem z Łęczną: Interesuje nas tylko zwycięstwo

Chociaż to dopiero początek rundy wiosennej, to dla zespołów broniących się przed degradacją każdy punkt jest już na wagę złota. Dodatkowy dreszcz emocji wzbudzają mecze, w których walczą dwa zespoły mające ten sam cel. I właśnie dziś dojdzie do takiej konfrontacji w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie imiennika z Łęcznej. Jeśli wygra, zwiększy swoją przewagę nad strefą spadkową do pięciu punktów.

- Na pewno nie trzeba nam przypominać o stawce tego meczu. Nie może być inaczej: interesuje nas tylko zwycięstwo - zapowiada trener Marek Motyka, dla którego będzie to "trzeci debiut" na ławce trenerskiej w Zabrzu. - Mam nadzieję, że będzie to miłe powitanie z kibicami, którzy, jak miałem okazję to zauważyć, zawsze mnie wspierali i chciałbym, żeby teraz było tak samo.

Motyka ograł Łęczną już jesienią, teraz chce to powtórzyć. - Takie porównania nie mają sensu, wtedy była inna sytuacja, inne zespoły, dużo się od tego czasu wydarzyło - mówi szkoleniowiec. - Nie ukrywam, że takie wejścia w drużynę już w trakcie rozgrywek nie są łatwe. Nie miałem wiele czasu, by się przyjrzeć chłopakom, dlatego nad taktyką i składem będę się zastanawiał pewnie do ostatnich chwil. Cieszy mnie, że wybór mam szeroki, bo wypadł tylko Tomek Prasnal ze względu na nadmiar żółtych kartek.

Goście nie ukrywają, że ich głównym celem będzie w Zabrzu "nie przegrać". W zespole Krzysztofa Chrobaka zabraknie dochodzących do zdrowia po kontuzjach Łukasza Masłowskiego i świetnie znanego śląskim kibicom Artura Andruszczaka.

- Nie ma co ukrywać, to mecz z gatunku tych za sześć punktów. Zabrzanie są na pewno wyjątkowo zmotywowani, mają nowego trenera, będą chcieli się pokazać. Ale my nie przyjedziemy po to, żeby poddać się bez walki. Wierzę, że nie wrócimy ze Śląska z pustymi rękami - mówi trener Łęcznej, która nie wygrała jedenastu kolejnych wyjazdowych spotkań.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]