Motyka: Miało być inaczej

Marek Motyka (fot. Przegląd Sportowy)» Chyba nie tak wyobrażał pan sobie powrót na Roosevelta?
- Na pewno nie tak, miało być inaczej, miały być trzy punkty, jest porażka, po której nasza sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała. Nie takiego wyniku spodziewaliśmy się w tym arcyważnym spotkaniu. 

» Co zadecydowało o porażce pana zespołu?
- Zdawaliśmy sobie sprawę, że rywale przyjechali do Zabrza przede wszystkim po to, żeby tego meczu nie przegrać. Wiosną nie zdobyli jeszcze żadnego punkty, chcieli przerwać tą serię. W pierwszej połowie nie mogliśmy sobie poradzić z jej stylem gry, ta część meczu zupełnie nam nie wyszła, do momentu wyrównania nie oddaliśmy żadnego celnego strzału, mieliśmy tylko jeden rzut rożny wolny i rzut wolny. Przegrywaliśmy walkę w środku boiska. Po przerwie było lepiej, ale wtedy zabrakło nam szczęścia, bo jak inaczej wytłumaczyć dwa stracone gole, z których jeden padł po pechowej interwencji Sławika, a drugi po przepięknym strzale z ostrego kąta.

» Jaki był pana plan na to spotkanie?
- Przede wszystkim mieliśmy go wygrać, i to za wszelką cenę. Łęczna świetnie się broniła, ale my mieliśmy atakować różnorodnymi środkami, skrzydłami i środkiem.

» W składzie zabrakło m.in. Adama Dancha, młodego zawodnika, na którego stawiał pana poprzednik, Zdzisław Podedworny. Dlaczego tak się stało?
- Zaufałem tym piłkarzom, których znałem trochę lepiej. Teraz przed nami dwa tygodnie przerwy, podczas której przyjrzę się całej kadrze, także tym odsuniętym od rezerw. Niektórzy dostaną szansę gry w piątkowym meczu w ramach Pucharu Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin, i po tych obserwacjach wyklaruje się drużyna na spotkanie wyjazdowe z Widzewem.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]