Zmiana planu

- Czy kibice mają rację? W pewnym sensie tak. Wiele raz nas wspierali, mają prawo czuć się mocno rozczarowani – twierdzi dyrektor sportowy Górnika Krzysztof Hetmański. We wtorek na obiekcie przy Roosevelta kibice wywiesili transparent o treści, „Po co wy gracie, ambicji nie macie”. To reakcja na ostatnie słabe występy Górnika w lidze. W tabeli rundy wiosennej zabrzanie zajmują ostatnie miejsce.

Bez „Małego”
W Wielką Sobotę Górnik gra nie tylko prestiżowy, ale niezwykle ważny dla układu tabeli mecz z warszawską Legią. – Co możemy odpowiedzieć naszym fanom... Słowa nie są potrzebne. Po prostu trzeba zagrać z Legią dobry mecz i najlepiej wygrać. Wtedy pewnie żadnych transparentów już nie będzie – dodaje Hetmański.
Górnik zmienia plan przygotowań do „klasyka” ligi. Wcześniej zespół dzień przed meczem wyjeżdżał na zgrupowania. Tym razem trenerzy spotkają się z piłkarzami na piątkowym treningu i pozwolą spędzić noc w domach. Drużyna ma przyjechać na stadion kilka godzin przed meczem. Nieobecni? Przede wszystkim Tomasz Prasnal. Już wiadomo, że „Mały” z Legią nie zagra. Piłkarz w Łodzi, podczas rozgrzewki poprzedzającej mecz z Widzewem, naderwał mięsień łydki. Do wczoraj była nadzieja, że na mecz z Legią zdąży dojść do siebie. Dziś nie ma już takiej możliwości.

To byłaby „mina”
Zabrze opuścił już Brazylijczyk Henrice Carlos. Piłkarz trenował z Górnikiem od poniedziałku do środy. Inna rzecz, że takie były wstępne plany. Choć – jak twierdzi dyrektor Hetmański - formalnie nie było żadnych przeszkód, by Carlos mógł grać wiosną w naszej lidze. – W Cottbus nie mógł grać, bowiem w klubie przekroczono limit obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. Wcześniej występował we Flamengo. W treningu wypadł bardzo poprawnie, sportowo było naprawdę dobrze. Pamiętamy jednak jaka jest sytuacja. Mamy bardzo trudne mecze, postawa defensywy będzie w nich niezwykle istotna. Postawienie na piłkarza, który nie zna języka polskiego, nie ma szansy na komunikację z partnerami i trenował z nami ledwie kilka razy, byłoby „miną” – tłumaczy dyrektor Górnika. Jednocześnie zapewnia, że Carlos latem prawdopodobnie jeszcze raz zostanie zaproszony do Zabrza, kiedy będzie budowany „nowy” Górnik.
Z myślą o nowym sezonie trafił też na Roosevelta Jakub Wierzchowski. O jego grze nie ma mowy. Raz, ten doświadczony bramkarz leczy kontuzję łydki, dwa, w tym sezonie grał już w drugiej lidze. Za mniej więcej tydzień powinien wznowić treningi.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]