Bukalski przed meczem z Legią: Marzy nam się zwycięstwo

- Mecze z najsilniejszymi drużynami w lidze zawsze mobilizują. Przy takich drużynach jak Legia czy Wisła to każdy z zespołów chce się pokazać z jak najlepszej strony. W dorobku mam ponad 300 spotkań w lidze ale pojedynki z Legią są dla mnie zawsze dużym wyróżnieniem - mówi Krzysztof Bukalski - pomocnik Górnika Zabrze. 

Czy sobotni mecz będzie szczególnym pojedynkiem dla piłkarza z dorobkiem 327spotkań?

- Mecze z najsilniejszymi drużynami w lidze zawsze mobilizują. Przy takich drużynach jak Legia czy Wisła to każdy z zespołów chce się pokazać z jak najlepszej strony. W dorobku mam ponad 300 spotkań w lidze ale pojedynki z Legią są dla mnie zawsze dużym wyróżnieniem. W sobotę nie rozegramy zwyczajnego mecz, tym bardziej, że pojedynki Legii z Górnikiem zawsze były bardzo emocjonujące. Oba zespoły mają bardzo bogatą historię to też dodaje smaku rywalizacji.

Przeciwko Legii stawał pan wielokrotnie jeszcze jako gracz Wisły. Jak wspomina pan tamte mecze?

- Spotkania z wojskowymi zawsze stały na wysokim poziomie i były bardzo ciekawe. Pamiętam wiele meczów, nie tylko z występów w Zabrzu. Pojedynki Legii z Wisłą były z kolei meczami sezonu. Prócz umiejętności piłkarskich, na boisku widać było wiele walki do ostatnich minut. Takie mecze zostają na zawsze w pamięci.

A czy tamta jedenastka była silniejsza? Przed meczem z ŁKS-em Hajto niezbyt pochlebnie wyraził się o umiejętnościach piłkarzy Legii, zgadza się pan z nim?

- Zawsze z dużym szacunkiem wyrażam się na temat zespołów z którymi rywalizujemy, tym bardziej jeśli mówimy o Legii. Na pewno goście przewyższają nas umiejętnościami, czysto piłkarskimi. Jeśli chodzi o wypowiedź Hajty to rzeczywiście, miał w tym przypadku rację. Obojętnie czy, dajmy przykład Janczyka, ten napastnik strzeli nam w sobotę bramkę czy też nie, to nie zmieni to faktu, że tamta Legia którą pamiętam z występów w Champions League była silniejszą drużyną.

W ostatnim meczu nie mógł pan zagrać. Czy tym razem będzie pan gotowy do gry?

- W zeszłym tygodniu byłem na szkoleniu trenerów. Nie pierwszy raz byłem na kursie, to moja 4 sesja, to też wiedziałem jak przygotować się do meczu będąc z dala od drużyny. Od czasu powrotu z kursów trenuję z drużyną i jestem do dyspozycji trenera.

Kurs trenerski ma pan prawie za sobą. Jak ustawić zespół aby ten osiągnął sukces z Legią?

- Najkrócej mówiąc - zwycięsko. Dla Górnika jest to bardzo ważny i trudny mecz. Wiosną, już trzykrotnie schodziliśmy z boiska pokonani, raz tylko zremisowaliśmy. Przed nami drużyna, z którą łatwo nie będzie się grało. Musimy skoncentrować się przede wszystkim na sobie. Musimy zagrać dobry mecz i co najważniejsze tego meczu nie przegrać. Każdy punkt z Legią jest w jakimś sensie sukcesem. Marzy nam się jednak zwycięstwo, choć będzie to bardzo trudne. Powtórzę słowa ś.p. Kazimierza Górskiego "Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe" .

źródło: legia.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]