Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Dariusz Wdowczyk (fot. Hania)Dariusz Wdowczyk (trener Legii): Czy Legia potrafi sprawić niespodziankę? Potrafi. Tydzień temu zagraliśmy dobre spotkanie z ŁKS-em. Jeszcze wczoraj na konferencji mówiłem, że forma zespołu zwyżkuje, ale w tym dzisiejszym meczu to się zupełnie nie potwierdziło. Dla nas każdy mecz jest ważny, a dzisiaj, zresztą nie po raz pierwszy zrobiliśmy bardzo niemiłą niespodziankę sobie oraz wszystkim kibicom na święta. Grając na wyjeździe tracimy na wartości. Nie potrafimy dominować, nie potrafimy się wewnętrznie zmobilizować, co jest w takich meczach jak ten dzisiejszy bardzo ważne. Przegraliśmy spotkanie, którego nie powinniśmy przegrać, to jest smutne. Zastanawiam się, co zrobić, żeby po dobrych meczach ta seria dobrych spotkań trwała. Jak motywować drużynę do tego, żeby w każdy mecz wkładała maksimum wysiłku? Nic nie wskazywało na to, że akurat w dzisiejszym meczu zagramy aż tak słabo. Pierwszą połowę przespacerowaliśmy. Powiedziałem zawodnikom w szatni, że jeśli nie weźmiemy się w garść, jeśli nie weźmiemy spraw w swoje ręce to zaraz będziemy gonili wynik, mieliśmy sygnał ostrzegawczy w pierwszej połowie kiedy padła bramka. Nie wiem czy prawidło czy ktoś był faulowany. Teoretycznie mieliśmy inicjatywę, ale nic z tej inicjatywy nie wynikało. Nie stwarzaliśmy zagrożenia pod bramką Górnika poza jedną akcją Włodarczyka w drugiej połowie. Niefortunnie, kiedy graliśmy z przewagą jednego zawodnika kontuzję odniósł Wojtek Szala, także te siły się wyrównały. Mimo tego, że zespół się starał, niewiele mógł wskórać. Dziś mieliśmy zbyt małą siłę przebicia w ataku.

Marek Motyka (fot. Hania)Marek Motyka (trener Górnika): W pierwszej kolejności chciałbym pogratulować zespołowi, dzisiaj spotkały nas niesamowite okoliczności. Powiedziałem w poniedziałek, po porażce z Widzewem, że jedyna szansa na zmazanie plamy po dwóch przegranych meczach jest zwycięstwo z Legią. Nie wszyscy w to wierzyli, ale w tym tygodniu wszystkie treningi i analizy podporządkowane były właśnie Legii. Do samego meczu zawodnicy nie wiedzieli kto znajdzie się w składzie, zazwyczaj mówię im o tym dzień wcześniej, dziś trzymałem wszystkich w szachu. Mieliśmy kilka trudnych decyzji do podjęcia, wiadomo, że zmiany w bramce i polu musiały nastąpić. Postawiliśmy na określoną grupę zawodników, choć przed meczem mogło się wydawać, że to grupa dość kontrowersyjna. Jak już wspomniałem, niesamowite okoliczności, najpierw nie uznana bramka, nie wiem czy prawidłowa czy nie. Później strata dwóch zawodników, mam tu na myśli Jarczyka i Moskala, którzy złapali kontuzje. Kolejna sprawa to niesamowicie poobijani zawodnicy - Radler, w przerwie znieczulał nogę, bo właściwie nie powinien był dziś grać. Wytrwał do końca, nie mieliśmy zbyt dużego pola manewru w obronie. Dzisiaj założyliśmy, że za wszelką cenę musimy zagrać "na zero", nie może być tak żeby co mecz tracić bramkę. Udało nam się to, ta konsekwencja w grze obronnej po strzeleniu bramki była niesamowita, właściwie wszyscy zawodnicy bronili tego wyniku. Marzyliśmy o tym, żeby na święta iść do kościoła z podniesioną głową, żeby się odpłacić kibicom za to, że byli zawsze z nami, a ostatnio ich zawiedliśmy. Nie mieliśmy czym się bronić, w gazetach nas wytykano, zresztą słusznie, bo nie było podstaw żeby mówić coś ciepłego. Dzisiaj możemy powiedzieć, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty, mamy spokojniejsze święta i parę dni oddechu przed bardzo ważnym meczem w Wodzisławiu. Marzyłem o tym, żeby tak ułożył się scenariusz tego meczu, dziś jestem bardzo szczęśliwy. Gratuluję jeszcze raz zawodnikom i dziękuję kibicom za stworzenie fantastycznej atmosfery. Mam nadzieję, że jest to początek lepszych czasów Górnika.

źródło: własne / HaniaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]