Złoto z miedzi

Cztery punkty w dwóch ostatnich meczach wyraźnie poprawiły atmosferę na Roosevelta, swoje trzy grosze dorzucił też PZPN potwierdzając, że w tym sezonie automatycznie z ekstraklasy spadną tylko zespoły ukarane w aferze korupcyjnej. 

Chłopcy znów w siebie wierzą, grają coraz lepiej, ale ciągle ciężko pracujemy, by poprawić to, co szwankuje najbardziej. Na szczęście przestaliśmy tracić głupie bramki, gra w obronie jest coraz skuteczniejsza - mówi trener Marek Motyka.

Tym razem obrońcy Górnika będą mieli z pewnością pełne ręce (a raczej nogi, jakkolwiek by to brzmiało) z pilnowaniem Michała Chałbińskiego. Najlepszy strzelec ekstraklasy w poprzedniej kolejce wyszedł w tej klasyfikacji na samodzielne prowadzenie, teraz chciałby rozpocząć ucieczkę przed konkurentami do korony.

Jeszcze dwa sezony wstecz strzelałem gole dla Górnika, teraz zdobywam je dla Zagłębia. Taki jest los piłkarza. W takich sytuacjach na boisku nie ma sentymentów, zresztą punkty są dla nas bezcenne, bo przecież walczymy o mistrzostwo kraju. Mam jednak nadzieję, że nawet jeśli dziś Górnik przegra, to i tak utrzyma się w lidze - powiedział Chałbiński. Napastnik Zagłębia ma jednak wsparcie także w linii pomocy.

Nie ma sensu wymieniać atutów naszych rywali, bo wszyscy je znają. Ciągle zastanawiam się nad optymalnym zestawieniem zespołu. Klucz do sukcesu jest taki sam, jak zawsze: koncentracja i ambicja, do tego trochę szczęścia i nasi wspaniali kibice. Wierzę, że znów będzie wiele emocji i szczęśliwe zakończenie, czyli "złote" punkty zdobyte na "miedziowych" - nie ukrywa Motyka.

Zespół gości przyjedzie do Zabrza w najsilniejszym składzie i... wypoczęty. Lubinianie już wczoraj zameldowali się na Stadionie Śląskim.

- Jeden punkt w ostatnich dwóch meczach na pewno nas nie zadowolił. Chyba nie służyła nam ta rola faworyta, chłopcy zbyt często bali się zagrać nieszablonowo, wziąć na siebie większą odpowiedzialność. Wierzę, że w Zabrzu wszystko wróci do normy, chociaż mecz zapowiada się bardzo ciężki. Ostatnie wyniki Górnika wskazują wyraźnie, że ten zespół przełamał kryzys - stwierdził trener Czesław Michniewicz.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online