Monachijska decyzja

(aktualizacja: 14:12) 9 maja ma zapaść ostateczna decyzja w sprawie ewentualnego zaangażowania firmy ubezpieczeniowej Allianz w Górnika Zabrze. Tego dnia nie tylko na Roosevelta, ale także w Urzędzie Miasta wszyscy będą czekali na sygnał z Monachium, gdzie zbiera się Rada Nadzorcza firmy. 

Raport już dziś
Tymczasem już dziś raport o stanie finansowym spółki Górnik SSA oraz biznesplan finansowego wsparcia klubu ma trafić na biurko wiceprezesa Zarządu T.U. Allianz Polska, Michaela Muellera. Następnie, czyli w najbliższy piątek, zaopiniuje go zarząd firmy na Polskę, skąd bezpośrednia droga prowadzi już do stolicy Bawarii. - Oczywiście nie wiemy, jaką decyzję podejmie Rada Nadzorcza firmy, bowiem na podobnych spotkaniach dostaje kilka projektów i nie wszystkie są wcielane później w życie. Jesteśmy jednak dobrej myśli, nasze rozmowy przebiegają bardzo sprawnie - uważa wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski.

Euro pomoże
Przypomnijmy, że Michael Mueller osobiście był na Roosevelta i miał szczęście zobaczyć najbardziej efektowne i prestiżowe zwycięstwo zabrzan w tym sezonie. Przy ponad 15000 widzów Górnik pokonał wówczas Legię 1-0. Przy okazji odbyły się rozmowy z władzami miasta, formalnie właściciela Górnika. - Rozmawiano o dwóch sprawach. Formie „wejścia” firmy w klub i choć nie mogę zdradzić szczegółów, to znaleźliśmy wspólny mianownik. Była też dyskusja na temat ewentualnej zmiany nazwy klubu. Tutaj rozmowa była krótka. Zmiany nazwy Górnika na pewno nie będzie - dodaje Lewandowski. Biorąc pod uwagę, że Allianz jest zainteresowany nawiązaniem bliskimi współpracy ze śląskimi kopalniami, pozostawienie nazwy 14-krotnego mistrza Polski wydaje się jak najbardziej oczywiste.
Jeżeli coś jeszcze powinno ucieszyć sympatyków klubu z Roosevelta, to sygnały, że wyniki osiągane obecnie przez zabrzan nie będą miały żadnego wpływu na podpisanie umowy. - Kiedy rozmawialiśmy z osobami reprezentującymi Allianz, nigdy nie padła deklaracja, że zainwestują pieniądze w klub pod warunkiem utrzymania w lidze. Wynik jednego, czy drugiego meczu nie powinien mieć żadnego znaczenia - twierdziła swego czasu prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. Za poparciem przez władze Allianza projektu zainwestowania pieniędzy w Górnika powinna też przemawiać decyzja o przyznaniu Polsce organizacji Euro.

7 milionów długów
W podobnym tonie wypowiada się dyrektor Górnika Krzysztof Hetmański. - Wiem, że 9 maja to bardzo ważna data. Nie dotarł do klubu żaden sygnał;, jakoby Allianz miał zmienić stanowisko. Zresztą mimo słabszych ostatnio wyników, nie wyobrażamy sobie, by Górnik mógł spaść z ligi - twierdzi Hetmański, który we wtorek oglądał drugoligowy mecz Polkowic z Odrą Opole. - W ciągu kilku ostatnich dni obejrzałem cztery mecze, Szukamy piłkarzy już z myślą o nowym sezonie. W kraju wiele osób też obserwuje zawodników pod kątem gry w Górniku. Trzeba działać, choć oczywiście nikt dziś nie wiem, jaki będzie nasz budżet na nowy sezon.
Wiadomo za to, jaki dług wykazał audyt przeprowadzony przez firmę reprezentującą nowego właściciela. Z informacji "Sportu" wynika, że wynosi on około 7 milionów złotych. Biorąc jednak pod uwagę, że z wieloma podmiotami, względem których Górnik jest zadłużony, bez problemu można dojść do porozumienia - między innymi była zaciągnięta pożyczka od... gminy - to kwota ta realnie może być nawet o połowę mniejsza. W każdym razie data, która może rozstrzygnąć i przyszłości Górnika na kilka najbliższych ;lat zbliża się dużymi krokami. Dokładnie za dwa tygodnie wszystko powinno być już jasne.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]