Walka o Euro

Zabrze uznało, że ma bazę, która może pomóc stworzyć w mieście ośrodek sportowy ma miarę Euro 2012. Niezależnie, czy impreza odbędzie się w Krakowie, Wrocławiu czy Chorzowie.
Zabrze chce być jedną z aren Euro 2012. - Jesteśmy realistami. Nie ma szans, by w Zabrzu został rozegrany mecz mistrzostw, ale nie ma na Śląsku miasta, które ma takie możliwości jeśli chodzi o bazę - twierdzi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski.

Baza już jest
Pierwsze makiety powstania nowego stadionu Górnika pojawiły się mniej więcej... dziesięć lat temu. Miał on przypominać stadion Bayeru Leverkusen i mieścić około 25000 widzów. Plany trafiły jednak do szafy, nigdy nie zostały wcielone w życie. Zapłacono tylko za projekt. Nikt z mieście nie ma jednak wątpliwości, że warto do tej idei wrócić. - Zabrze to ogromny potencjał ludzki. Są kluby, które nigdy nie przyciągną na stadion wielu kibiców, niezależnie od tego jak dobrze będą grały. Dobrze grający Górnik na ładnym stadionie? To gwarancja kompletu publiczności. Skoro dziś na dobry mecz potrafi przyjść 15000 ludzi... - zastanawia się wiceprezydent Zabrza.
Stadion to jedno, baza drugie. Tereny wokół stadionu na Roosevelta są imponujące w skali kraju. Który klub ma bezpośrednio w sąsiedztwie głównej murawy pięć boisk? W tym trzy trawiaste. Różne są opinie na temat „rządów” w Zabrzu Marka Koźmińskiego, ale nikt nie ma wątpliwości, że to jego zasługą jest renowacja boisk wokół stadionu, na których trenuje dziś kilkuset młodych piłkarzy dziennie.

Blisko wszędzie
- Zabrze to nie tylko obiekty Górnika. Na terenie miasta jest kilkanaście boisk, w tym kilka z doskonała murawą. Tutaj jest gdzie trenować. Dlatego chcemy, by w mieście powstało centrum treningowe na europejskim poziomie. Podstawy mamy - uważa Lewandowski.
Do wygrania są ogromne pieniądze. Fakt, bardziej spektakularna jest organizacja meczu, ale na dobrze przygotowanej bazie można zarobić duże pieniądze. Na mecz kibic jedzie na kilka godzin. Blisko drużyny jest przez kilkanaście dni. Mieszka, je, bawi się, czyli wydaje pieniądze. I z tego założenia wyszli ludzie w Zabrzu. - Miejsce mamy idealne. Blisko stadionu Górnika będzie skrzyżowanie autostrad w przyszłości łączących Polskę północną z południową. Do Katowic? Bardzo blisko, a biorąc pod uwagę autostrady, już teraz bez najmniejszego kłopotu można przemieścić się od nas do Wrocławia i Krakowa. Za pięć lat będzie to jeszcze łatwiejsze - twierdzi Lewandowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]