Mecz rezerwistów

Górnik po dwóch kolejnych porażkach gra kolejny mecz o „oddech” i po raz kolejny w składzie, który dla kibica może być sporym zaskoczeniem. – Na to nie mamy wpływu. Kontuzje, kartki... W końcówce sezonu trzeba się z tym liczyć – uważa trener Marek Motyka. 

- Kadra przed sezonem była na tyle liczna, że jedenastu zdrowych ludzi znajdziemy. Ważniejsze, jak ułoży się samo spotkanie i na ile zrealizujemy to, co założyliśmy przed spotkaniem. W Krakowie nie wyszło z naszego planu praktycznie nic. Naszym największym atutem nie mogą być w nieskończoność kibice. Oni zdobyli Górnikowi w tym sezonie kilka punktów, ale bez pomocy piłkarza niewiele mogą zrobić.

Na pewno do bramki zabrzan wraca Mateusz Sławik, który ostatnio bronił przeciwko Widzewowi. Potem cztery kolejne mecze należały do Tomasza Laskowskiego, który ostatnio puszczał po trzy gole, a na dodatek „złapał” kontuzję. – Sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Gdyby stanął w bramce Mateusz? Przecież nie zapomniał swojego fachu. Odpoczął, w tym czasie urodziła mu się córka. Jest zdrowa, Mateusz jest szczęśliwym ojcem... Nic, tylko bronić – uważa trener bramkarzy Górnika, Jerzy Machnik.

Bronić to jedno, atakować drugie. Tej wiosny Górnik raz strzelił dwa gole. W przegranym 2-3 meczu z Łęczną. Trafiali wtedy obrońcy, którzy dziś na boisko nie wyjdą. W pozostałych meczach szczytem marzeń był jeden gol.

Rywal tego problemy nie ma. Groclin może nie zachwyca, ale też zdaje sobie sprawę, że w lidze skończy się na bezpiecznym środku tabeli, a wszystko jest do wygrania w Pucharze Polski. Zresztą grając w składzie daleim od optymalnego, wcale nie gra źle. Pewnie dlatego kilku piłkarzy zacznie mecz – to ostatnio standard – na ławce rezerwowych. Radek Mynarz, Adrian Sikora, Piotr Świerczewski, Chinyama... Jeżeli pojawią się na placu gry, to prawdopodobnie w trakcie meczu i w zależności od tego, jaki będzie wynik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online