Rozmowa z Markiem Motyką, trenerem Górnika

» Jak pan skomentuje reakcje kibiców?
Marek Motyka: - To były bardzo ostre i mocne głosy. Tym bardziej podziwiam zespół, że pomimo płynących z trybun epitetów potrafił mobilizować się do gry. Nie dajemy kibicom okazji do hołubiena nas, ale takie okrzyki na pewno nie pomagają drużynie podczas meczu. 

» Co zadecydowało o kolejnej porażce pana zespołu?
- Nie mieliśmy wystarczających atutów i umiejętności, żeby powstrzymać Groclin. Ale ta przegrana boli, bo pomimo tego, że w składzie grali głównie młodzi piłkarze, mieliśmy dużą szansę na wywalczenie zdobyczy punktowej. Niestety, znów kuriozalne błędy w obronie kosztowały nas bardzo, bardzo dużo. Zamiast schodzić na przerwę na plusie, schodziliśmy na minusie. Powiedziałem chłopakom, że trzeci gol dla Groclinu rozstrzygnie mecz i tak się niestety stało.

» Skład Górnika znów był pewnych zaskoczeniem...
- Mamy fatalną sytuację kadrową, o czym nie chce pamiętać wielu naszych krytyków. Do gry mam czterech obrońców, więc muszą występować. Powoli zaczyna obowiązywać zasada, że nie jakość, a ilość, ma znaczenie przy ustalaniu wyjściowej jedenastki.

» Rozważa pan możliwość odejścia?
- Biorą pełną odpowiedzialność za wyniki, ale nie rozważam takiej ewentualności. Jestem z tym zespołem na dobre i na złe, nie należę do ludzi, którzy opuszczają tonący okręt.

» A ten okręt tonie?
- Na pewno nie jest na nim mocno nieciekawie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online