Fakt: Górnik się odrodzi

W ciągu najbliższego miesiąca do najbardziej utytułowanego polskiego klubu wkroczy bogaty sponsor i odbuduje jego potęgę - pisze dziennik "Fakt". Jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych postanowiło zainwestować w zabrzańską drużynę. Nowi szefowie klubu już szukają piłkarzy, którzy przywrócą Górnikowi blask. 
Budżet śląskiego klubu jest jednym z najniższych w lidze i wynosi ok. 5 milionów złotych rocznie. Po wejściu nowego inwestora ma być podwojony. Dni trenera Marka Motyki są policzone. Nowy sponsor zacznie odbudowę klubu od zmiany szkoleniowca. Największe szansę na posadę w odrodzonym Górniku ma Dariusz Kubicki. To on będzie miał za zadanie stworzyć drużynę na miarę europejskich pucharów.
Jako pierwszy z piłkarzy, którzy mieliby trafić latem do Zabrza, otrzymał telefon Tomasz Wisio, obrońca greckiej Skody Xanthi. - Skontaktowali się ze mną przedstawiciele Górnika i pytali, czy byłbym zainteresowany grą w tym klubie. Czemu nie? Przesłałem im swoje warunki finansowe i czekam na odpowiedź, ale z tego co wiem, oferta została przyjęta - zdradza Faktowi Wisio, który jest rozczarowany rocznym pobytem w Grecji.
W pomocy nowej drużyny z Zabrza miałby występować Kamil Kosowski! Były reprezentant Polski i były gracz Górnika jest wypożyczony z Wisły Kraków do Chievo Werona. Włoska drużyna broni się przed spadkiem z Serie A, a jeśli jej się to nie uda, zrezygnuje z "Kosy". Piłkarz na pewno dostanie wtedy ofertę z Zabrza.
Nowym właścicielom Górnika marzy się, żeby bramki dla ich drużyny w kolejnym sezonie zdobywał Marcin Chmiest. Wypożyczony z Odry Wodzisław do Bragi napastnik ma szansę trafić do Zabrza, jeżeli jego obecny klub nie zdecyduję się na jego definitywny transfer. Wszystko wskazuje jednak na to, że Portugalczycy zrezygnują z pozyskania Polaka i wtedy będzie od "do wzięcia".

źródło: Fakt
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online