Tanio - z wyjątkami

Nie jest tajemnicą, że jednym z powodów imponującej frekwencji na meczach Górnika w ostatnich kilkunastu miesiącach były niskie ceny biletów. Wiosną 2006 roku ówczesne władze Górnika uznały, że wejściówki na stadion będą do kupienia za 5 złotych. Odzew był natychmiastowy, mecze oglądało nawet po kilkanaście tysięcy widzów. W minionym sezonie podniesiono cenę do 10 złotych, co na frekwencji się nie odbiło. Na mecze Górnika nadal przychodziło sporo kibiców, choć zespół grał zdecydowanie poniżej ich oczekiwań. Rekord frekwencji padł na meczu z Legią, który obejrzało ponad 14.000 kibiców (nieoficjalnie mówiło się nawet o 16.000).
Jakie będą ceny wejściówek na nowy sezon, kiedy Górnik - już po przejęciu przez firmę Allianz Polska - ma walczyć co najmniej o górną część tabeli? Władze klubu rozmawiały na ten temat z przedstawicielami kibiców. I strony doszły do porozumienia. – Generalnie nie chcemy podnosić cen. Kibice byli w minionych miesiącach wielką siłą tego klubu, wiele im zawdzięczamy. Nie jest nadużyciem stwierdzenie, że dzięki ich pomocy udało się drużynie zdobyć kilka cennych punktów. Może zdrożeją wejściówki na trybunę krytą, ale na pozostałe sektory chcemy zachować cenę 10 złotych – twierdzi dyrektor sportowy klubu, Krzysztof Hetmański. – Ceny byłyby nieco wyższe tylko na kilka spotkań, których organizacja będzie droższa.
Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale można się domyślić, że stanie się tak w wypadku meczów między innymi z Legią Warszawa, Ruchem Chorzów czy Wisłą Kraków.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]