Pożegnanie Bednarza

Andrzej Bednarz (fot. Hania)Górnik rozegrał w sobotę drugi sparing podczas zgrupowania w Zlotych Moravcach. Rywalem zabrzan był słowacki drugoligowiec, jedenastka LSFC Luczenec. Górnik wygrał 2:1. Na boisko wyszło tym razem 21 piłkarzy z tych, których ma do dyspozycji trener Ryszard Wieczorek. Nie grali Tomasz Bzdęga - trenował indywidualnie, kontuzjowany Adam Orłowicz, który już wrócił do kraju oraz Mateusz Sławik.
W pierwszej połowie między słupkami stanął bowiem Tomasz Laskowski, a po przerwie testowany przez Górnika Sebastian Nowak, formalnie cały czas bramkarz Ruchu Chorzów. Na zgrupowaniu nie ma już Andrzeja Bednarza, który także opuścił Słowację i wrócił do Polski. Piłkarz nie podpisał z Górnikiem kontraktu na nowych warunkach, co prawdopodobnie oznacza pożegnanie z klubem. W tej sytuacji nie dziwi, że Górnik szuka prawego obrońcy. W sobotę Ryszard Wieczorek testował Słowaka z Bratysławy, grającego właśnie na tej pozycji Tomasza Ekharda. Zagrał on w drugiej połowie.
Górnik bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie stracił gola. Potem jednak przeważał na boisku. Sprawdzany Nowak był po przerwie praktycznie bez pracy. Efektowne były bramki, które strzelali w sobotę zabrzanie. Pierwsza to efekt indywidualnej akcji Piotra Madejskiego, który z lewej strony boiska wpadł w pole karne i oddał strzał z „długi” róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Gol na wagę wygranej zapoczątkowała dwójkowa akcja Papeczkysa ze Stachowiakiem. Ten ostatni dograł piłkę do Piotra Gierczaka, który zdecydował się na strzał z linii pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki, trafiła w bramkarza i wpadła do siatki. Bramkarz gospodarzy nie dość, że puścił gola, to jeszcze tam mocno odczuł to uderzenie, że padł na murawę i musiał zostać zmieniony.
Po meczu piłkarze siedli do wspólnego grilla. Co ciekawe, na spotkanie dotarło dziewięciu kibiców Górnika, między innymi z Rudy Śląskiej, Jastrzębia i Cieszyna. Po meczu prezes Ryszard Szuster zaprosił ich na kolację.