Brazylijski zaciąg

Jutro spodziewany jest w Zabrzu Marek Koźmiński, kończący trwający blisko dwa tygodnie pobyt w Brazylii, gdzie przebywał na zaproszenie jednego z menadżerów, prywatnie ojca chrzestnego jego dziecka. Efekt? - Rozmawiamy z Markiem telefonicznie, ale szczegóły opowie nam po powrocie. Myślę, że wiosną pojawi się w Górniku dwóch Brazylijczyków - twierdzi Zbigniew Koźmiński. Ponoć przyjazd jednego przedstawiciela mistrzów świata jest już przesądzony. Ma to być gracz drugiej linii. Tym samym w Zabrzu byłoby wiosną czterech piłkarzy z tego kraju (są już 18-letni Gaudinho - jeszcze nie grał - i Felipe - największe odkrycie na Roosevelta tej jesieni). - Na pewno nie dojdzie do sytuacji, że obcokrajowców będzie więcej niż naszych piłkarzy, jednak ta jesień pokazała, że warto ich sprawdzać. Felipe, Makriev czy Stojkov na pewno wnieśli sporo do gry drużyny - dodaje Koźmiński-senior.
Górnik generalnie stawia na młodzież, czego najlepszym dowodem pomysł zorganizowania już od najbliższego poniedziałku obozu w Zielonej Górze, na które zostali zaproszeni najzdolniejsi juniorzy, obserwowani przez ostatnie kilkanaście tygodni przez Władysława Łacha. Jest jednak "mały" problem. Ponoć kilka klubów, w których grają ci zawodnicy, nie bardzo chce puścić swoich piłkarzy na mający trwać tydzień obóz. W tej sytuacji sam pomysł jeszcze dwa dni temu był mocno zagrożony. - Dziś takiego ryzyka raczej nie ma. Ośmiu, może dziesięciu piłkarzy przyjedzie. Dodając do tego naszych juniorów, powinniśmy mieć około piętnastu graczy. To ważne, bowiem w styczniu nie będziemy tracili czasu na testowanie ludzi. Chcę zabrać jeszcze na ten tydzień Gaudinho i Felipe - twierdzi trener Waldemar Fornalik. Tymczasem przesądzone jest przejście do Zabrza dwóch dwudziestolatków z Zielonej Góry, reprezentantów Polski w swojej kategorii wiekowej, Pawła Wojciechowskiego (obrońca) i Łukasza Juszkiewicza (pomocnik). Obaj będą na obozie w Zielonej Górze, chociaż podpisali już umowy z Górnikiem i na początku stycznia pojawią się na Roosevelta.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online