Allianz przejmuje Górnika

Formalnie Allianz Polska nie zostanie dziś właścicielem 14-krotnego mistrza Polski. Ten proces jeszcze potrwa. Nie ma jednak wątpliwości, że dzisiejszy dzień jest ważny w najnowszej historii klubu. 

O godzinie 12.00 zostanie podpisana umowa o rozpoczęciu współpracy pomiędzy Allianz Polska a Górnikiem Zabrze. - To sygnał, że tak naprawdę od przejęcia klubu przez tę uznaną firmę nie ma już odwrotu - twierdzi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski. - Osoby reprezentujące Allianz są w Zabrzu od dłuższego czasu. Sprawdzały dokumenty, finanse, chciały poznać klub. Ten etap został zakończony. Teraz czas na formalne przejęcie Górnika - dodaje Lewandowski.

Dzisiejszą umowę podpisze ze strony miasta prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, a ze strony Allianz Polska, prezes firmy Paweł Dangel. Potem przyjdzie już czas na szczegółowe ustalenia. Wiadomo, że firma przejmie większościowy pakiet akcji spółki poprzez podniesienie jej kapitału, stając się formalnie właścicielem Górnika. W ostatnim roku to gmina Zabrze była głównym udziałowcem spółki. - To bardzo ważna data. Od początku mówiliśmy, że znalezienie poważnego i strategicznego sponsora dla Górnika jest dla nas jednym z najważniejszych zadań. To się udało. Górnik pozyskał właściciela, który jest rozpoznawalny na całym świecie. Jesteśmy przekonani, że powrót czasów świetności klubu to tylko kwestia czasu - dodaje Lewandowski. Gmina prawdopodobnie zostawi sobie pewien pakiet akcji, jednak dominujące zdanie będzie należało do Allianz Polska. Na pewno jego przedstawiciel stanie na czele Rady Nadzorczej Górnika SA.

Wydarzenie to na tyle ważne i prestiżowe, że z obozu w Słowacji przyjadą na nią trener Ryszard Wieczorek i dwaj piłkarze. Będą to prawdopodobnie Jerzy Brzęczek i Tomasz Hajto.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online