Allianz zainwestuje też w stadion w Zabrzu?

Istnieje pomysł, by nowy stadion w Zabrzu wspólnie wybudowały gmina i firma, która będzie nowym właścicielem klubu.
Allianz inwestuje w Górnika, a nie wiadomo czy nie stanie się także głównym inwestorem nowego stadionu, który ma stanąć w Zabrzu. Od kilku tygodni istnieje pomysł budowy nowego obiektu przez portugalską firmę, która swego czasu stawiała obiekty piłkarskie między innymi w Porto. Zabrzańscy radni mieli nawet głosować nad zapaleniem "zielonego światła" dla portugalskiej inicjatywy.
Tymczasem urodził się nowy, kto wie czy nie lepszy pomysł budowy stadionu wspólnymi siłami gminy oraz formy Allianz. - To na razie bardzo wstępna propozycja, ale myślę, że ciekawa i bardzo kusząca. Gmina wniosłaby tereny, a głównym udziałowcem, finansującym budowę, byłaby jedna ze spółek, której pakiet kontrolny należy do Allianz Polska - zdradza wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski. - Taka realizacja budowy stadionu byłaby znacznie łatwiejsza do przeprowadzenia z prawnego punktu widzenia. Nie trzeba byłoby organizować przetargów, sprawy formalne byłyby do załatwienia w stosunkowo bardzo krótkim czasie. Na pewno do tematu wrócimy, bo tak naprawdę od budowy nowego stadionu nie ma już odwrotu.
Gdyby faktycznie pomysł wspólnej inwestycji Zabrza i Allianz Polska został wprowadzony w życie, budowa nowego obiektu mogłaby ruszyć już w 2008 roku. Niezależnie od terminu rozpoczęcia inwestycji, w budżecie Zabrza znalazły się środki na "kosmetykę" stadionu przed nowym sezonem. - Kosmetyka to dobre słowo. Będą wykonane pewne prace na trybunie głównej, jest pomysł, by za 15 tysięcy kupić tablicę świetlną. To Górnik musi określić priorytety i wskazać, na co środki finansowe miałyby zostać przeznaczone - kończy prezydent Lewandowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]