Allianz Polska oficjalnie przejmuje Górnika

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz Polska zostanie głównym akcjonariuszem Górnika Zabrze i zainwestuje w ten klub kilka milionów euro w ciągu najbliższych lat. List intencyjny w tej sprawie podpisali we wtorek prezes towarzystwa Paweł Dangel i prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik. 

Przejęcie klubu piłkarskiego przez Allianz potrwa około trzech miesięcy. W międzyczasie nowy właściciel już przekazuje Górnikowi pieniądze, ludzie z towarzystwa wejdą do władz klubu.

- My zawsze dotrzymujemy obietnic. Chcemy współpracować z Górnikiem. A nieskromnie powiem - mamy nosa. W 2004 roku wspieraliśmy Roberta Kubicę, kiedy jeszcze nie ścigał się w Formule 1. Dziś jest gwiazdą - powiedział Dangel.
Wiceprezes Allianz Polska Michael Mueller przyznał, że końcówka minionego sezonu, kiedy Górnik walczył o utrzymanie w ekstraklasie, kosztowała go sporo zdrowia. - O mało nie dostałem zawału serca. Z drugiej strony, byłem w Zabrzu na dwóch meczach - z Legią i Wisłą Płock i oba - przy pełnych trybunach gospodarze wygrali. Trzeba podkreślić, że na naszą decyzję duży wpływ miało właśnie zachowanie kibiców. Z początku byłem może nieufny, bo jestem z zawodu finansistą. Górnik był zawsze znaną marką i cieszę się, że udało nam się połączyć. Nie oczekujcie jednak, że za rok będzie tu Liga Mistrzów, choć oczywiście wszyscy byśmy tego chcieli. Nasza współpraca jest długofalowa. Celem jest piętnaste mistrzostwo w roku 2012, kiedy Polska będzie współgospodarzem ME - powiedział.

W planach jest wybudowanie w Zabrzu nowego stadionu dla minimum 25 tysięcy kibiców. - Chcemy ludziom zaproponować nowe standardy oglądania spotkań. To będzie możliwe tylko na nowym obiekcie - wyjaśnił prezes klubu Ryszard Szuster.

- Kiedy tego wszystkiego słucham, jestem zaszokowany. Nie pozostaje mi nic innego, jak wziąć się do roboty, aby zespół nie tylko wygrywał ale i grał ładnie - dodał trener Ryszard Wieczorek.

Po przejęciu części akcji przez nowego właściciela miasto będzie mniejszościowym udziałowcem Górnika. Na pytanie, jakie sumy Allianz Polska przekaże klubowi, M. Mueller odpowiedział: - Górnik dostał już znaczne kwoty i... dostanie większe.

W nowym sezonie piłkarze będą mieli na koszulkach logo firmy, które znajdzie się na bandach reklamowych wokół boiska.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]