Podpis wymaga namysłu

Rozmowa z Marcinem Szulikiem, 26-letnim piłkarzem Górnika Zabrze.
» Chce pan, czy nie podpisać nowy kontrakt z Górnikiem?
- Obecny kontrakt kończy mi się 15 grudnia, mam więc jeszcze trochę czasu, by się określić. Miesiąc temu prezes Zbigniew Koźmiński przedstawił mi nową propozycję, ale muszę się zastanowić.
» Wie pan co się latem stało w Górniku z tymi piłkarzami, którzy zastanawiali się za długo? Już w Zabrzu nie grają...
- Możliwe. Ale wie pan, nad każdym podpisem trzeba się zastanowić, zwłaszcza gdy chodzi o pieniądze. » Rozumiem, że nie była to propozycja finansowo powalająca z nóg i nie jest jedyną ofertą, którą pan otrzymał?
- Na ten temat nie chcę się wypowiadać. Poza tym Górnik jest mi winien jeszcze sporo pieniędzy za poprzedni sezon. A czy są inne oferty? Jest jedna, konkretna, spoza Śląska.
» Może na korzyść Górnika powinno przemawiać to, że trener Waldemar Fornalik stawiał na pana?
- To na pewno. Bardzo się cieszyłem, że łapałem się do pierwszego składu, choć konkurencja w środkowej linii jest spora. Ale nie ma ludzi niezastąpionych.
» Spędził pan w Zabrzu półtora roku. Czy czuje pan, że tutaj osiągnął już wszystko co mógł?
- Nie mówię, czy było dobrze, czy źle. Ale każdy ambitny człowiek chce w swoim życiu coś zmienić na lepsze. Zresztą szala nie została jeszcze przeważona, być może zostanę w Zabrzu. Najpierw jednak przede wszystkim muszę dowiedzieć się co z moją nogą. Nie ma zdrowia - nie ma chleba...
» No właśnie, zszedł pan z boiska w pierwszej połowie w meczu z Odrą Wodzisław. Teraz pan nie trenuje. Co się dzieje?
- Od jakiegoś czasu pobolewało mnie ścięgno Achillesa. Z Odrą ból był już nie do wytrzymania. Trwa to już wszystko miesiąc, a ja wciąż nie wiem co mi dolega. W sobotę przejdę w Warszawie badania USG. Prywatnie. Wtedy będę mądrzejszy.
» A co będzie jak się okaże, że kontuzja jest poważna, a propozycja Górnika będzie już nieaktualna?
- Cóż, pójdę na bezrobotne i będę żył z tego, co winien mi jest Górnik...

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]