Jeszcze o dzisiejszym meczu Górnik - Pogoń

Piłkarze Pogoni Szczecin jeszcze nie wygrali w Zabrzu batalii o ligowe punkty i nie zanosi się, by tym razem miało być inaczej.
- Ciężko jest mi motywować piłkarzy do gry - mówi Wyrobek. - Teraz ciągle im powtarzam, że tylko dobrą grą mogą zapewnić sobie kontrakt w lepszym klubie w przyszłym sezonie. 
W drużynie Pogoni nie zagrają Admir Adżem (żółte kartki) i Radosław Biliński (kontuzja).

- W naszej sytuacji kadrowej brak tych dwóch piłkarzy to dramat - dodaje Wyrobek. - Jakoś do czerwca muszę to jednak znieść. Wtedy skończy mi się kontrakt w Pogoni i może podejmę pracę w innym klubie. Teraz cieszy mnie to, że dobrze wiedzie się Ryśkowi Wieczorkowi w Odrze i Waldkowi Fornalikowi w Górniku.

Współpracę z Wyrobkiem miło wspomina obecny trener Górnika, Waldemar Fornalik.

- To były najlepsze lata w mojej piłkarskiej karierze - mówi. - Awansowaliśmy wtedy z Ruchem Chorzów do I ligi i wywalczyliśmy tytuł mistrza Polski. Z olbrzymim sentymentem wspominam tamte czasy.

Kibice w Zabrzu liczą, że z teoretycznie słabszą Pogonią ich ulubieńcy w końcu sięgną po trzy punkty. Do gry, po kontuzji wrócił Rafał Kaczmarczyk, natomiast pod znakiem zapytania stoi występ Piotra Gierczaka. Nie jest wykluczone, że pod nieobecność tego napastnika szkoleniowiec zabrzan będzie musiał, chcąc nie chcąc, skorzystać z usług Enekeleida Dobiego lub młodego Adriana Sikory. Obaj sporadycznie pokazywali się wiosną na murawie. Teraz przed nimi otwiera się możliwość udowodnienia swojej przydatności do zespołu.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]