Kogo pozna Dźwigała?

Dość niespodziewanie Górnik może się obecnie pochwalić jedną z bardziej imponujących serii w lidze. Podopieczni Waldemara Fornalika są niepokonani w sześciu kolejnych meczach o punkty. Dwa ostatnie z nich wygrali: - Nigdy nie dodaję punktów przed meczem. Fakt, jesteśmy faworytem meczu z Polonią, ale tak było też przed rokiem. Wygrana byłaby potwierdzeniem, że obraliśmy słuszną drogę, choć zdaje sobie sprawę, że jesteśmy dopiero o na jej początku - uważa Fornalik. Wczoraj czterdzieści lat skończył Marek Piotrowicz, drugi trener Górnika (313 spotkań w lidze), jedna na świętowanie nie ma czasu. Już w poniedziałek trenerzy jadą do Zielonej Góry, gdzie będą sprawdzać około piętnastu zdolnych juniorów z Polski. - Najpierw skończymy ligę. Taktyka i skład, który grał w dwóch ostatnich meczach przynosiły dobry skutek, dlatego wielkich zmian nie będzie - dodaje Fornalik, a to znaczy, że Adrian Sikora pewnie po raz kolejny zagra jako prawy pomocnik, a w ataku pojawią się Makriew i Stojkow. W Zabrzu po raz kolejny pojawi się Dariusz Dźwigała, przez kilka lat piłkarz i kapitan Górnika. Z kim grał? Z Michałem Probierzem i Piotrem Gierczakiem, choć obaj pewnie siądą na ławce rezerwowych.
- Końcówka jesieni okazał się dla nas zdecydowanie lepsza - mówi trener Krzysztof Chrobak. - Dlatego trochę szkoda, że to już ostatni mecz. Z drugiej strony nadal nie możemy wystąpić w optymalnym składzie.
W Zabrzu zabraknie przede wszystkim kapitana zespołu, Igora Gołaszewskiego oraz doświadczonego pomocnika, Emila Nowakowskiego.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]