Brzęczek: przyjechałem, by Górnik znów stał się wielki

Jerzy Brzęczek (fot. Sport)Mógł wieść spokojne życie w austriackich Alpach. Jednak 36-letni Jerzy Brzęczek wciąż wierzy, że stać go na wiele. Mówi, że psychicznie i fizycznie jest gotowy na to, by po 13 latach znów zawładnąć sercami kibiców Górnika Zabrze. 

Strasznie zabiegany – to stwierdzenie chyba najbardziej oddaje stan ducha byłego kapitana reprezentacji Polski. W Zabrzu Brzęczek szuka mieszkania, załatwia formalności związane ze sprowadzeniem samochodu z Austrii, a wszystko to nakłada się na codzienne obowiązki.

- Przepraszam, ale proszę mi dać jeszcze pół godziny, bo jadę na badania - mówi o umówionej godzinie spotkania i gna wynajętym oplem do szpitala w Biskupicach. Wraca niemalże o czasie. - Nie będzie panu przeszkadzało, jak jeszcze coś zjem? Nie miałem czasu na obiad – wyjaśnia.

Chyba niewiele się w Zabrzu przez te trzynaście lat zmieniło.

Jerzy Brzęczek: Prawie nic się nie zmieniło (śmiech). Budynek ten sam, stadion ten sam, i jeszcze Tomek Hajto tu jest. Poprzednio, jak tu grałem, on też tu był. (...)

Nie ma obawy, że Jerzy Brzęczek będzie grał słabo?

- Czyli, że będę się starał zrobić wszystko, żeby było jak najlepiej. Nie przyjechałem odcinać kuponów od dawnej sławy. Przyjechałem, żeby pomóc, i żeby Górnik znów stał się wielki.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online