Danch jeszcze czeka

Adam Danch formalnie do 2011 roku będzie piłkarzem Górnika Zabrze. Taką informację podała we wtorek Telewizja Katowice. - Niczego jeszcze nie podpisałem. Może stanie się to w czwartek, może w piątek - twierdzi sam piłkarz.
Górnik chce się związać z zawodnikiem na cztery najbliższe lata. Obecnie obowiązujący kontrakt kończy się w grudnia tego roku. Po tym okresie piłkarz mógł odejść do innego klubu. Co więcej, formalnie już teraz miał prawo podpisać umowę z nowym pracodawcą.
- Nie jest tak, że mam wiele ofert i w nich przebieram. Nie słyszałem, by jakiś inny klub był mną zainteresowany. Chcę nadal grać w Górniku. Czuję się tutaj bardzo dobrze, jest klimat do budowy naprawdę bardzo silnego klubu – dodaje piłkarz mieszkający w Bykowinie. – Jeżeli nad czymś się zastanawiam, to nad czasem obowiązywania kontraktu. Cztery lata to długo...
- O nowym, czteroletnim kontrakcie rozmawialiśmy jeszcze przed wyjazdem Adama na mistrzostwa świata do Kanady – twierdzi dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. – Po powrocie miał kilka dni wolnego, jeszcze raz siedliśmy do rozmów. Sprawa jest praktycznie załatwiona, Adam jest naszym piłkarzem i mamy nadzieję, że będzie nadal tak się rozwijał jak w ostatnim półroczu. Wiążemy z nim wielkie nadzieje.
Przypomnijmy, że Danch trafił do Zabrza w styczniu tego roku, jako mało znany piłkarz Gwarka Zabrze. Szybko jednak znalazł miejsce w pierwszej jedenastce Górnika. Potem trafił do reprezentacji młodzieżowej i był jednym z najlepszych piłkarzy polskiej drużyny podczas niedawnych mistrzostw świata w Kanadzie. Danch treningi zaczął nieco później niż pozostali piłkarze Górnika. - Powoli wracam do dobrej dyspozycji. Jeszcze nie jest optymalna, szczególnie pod względem fizycznym, ale jestem optymistą. Na jakiej pozycji widzi mnie trener Wieczorek? W środę na ?gierce? próbował mnie na środku obrony i w pomocy.
Podpisanie kontraktu wydaje się formalnością. Ma to już za sobą Konrad Gołoś, który wczoraj złożył podpis na kontrakcie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]