Debiut Dolhy w Lechu, Pesković na trybunach

Przed nami spotkanie Lecha Poznań z Gónikiem Zabrze. Emilian Dolha zadebiutuje w Lechu. Boris Pesković miał zadebiutować w Górniku. Nie zagra – pisze "Sport". 

Co łączy Górnika z Lechem? Wspaniała historia ze wskazaniem na tego pierwszego. Najlepsza w lidze frekwencja i największa liczba sprzedanych karnetów ze wskazaniem na „kolejorza”. I jeszcze coś. W obu klubach mieli dziś po raz pierwszy zagrać zagraniczni bramkarze, świetnie już w polskiej lidze znani. Tak się nie stanie. Zagłębie Sosnowiec nie zgodziło się wydać dokumentów Borisa Peskovica.

Emilian Dolha jest w Poznaniu już od dłuższego czasu, jednak zgodę na grę w Lechu dostał tuż przed poprzednim meczem z Koroną w Kielcach. Franciszek Smuda nie chciał jednak już dokonywać zmian i postawił na Krzysztofa Kotorowskiego. Dziś nie powinno być już żadnych przeszkód, by Rumun wszedł do bramki.

Górnika pogoń z czasem trwała niemal do końca. Ostatecznie nie udało się potwierdzić Słowaka do gry, choć ten pojechał z zespołem do Poznania. – Byliśmy przyzwyczajeni na każdą ewentualność, ale oczywiście jestem rozczarowany – twierdzi trener Ryszard Wieczorek. W tej sytuacji w bramce stanie prawdopodobnie Mateusz Sławik.

- Wierzyliśmy, że sprawa skończy się po naszej myśli, ale Zagłębie nie wydało nam dokumentów piłkarza, choć ten nie jest już ich zawodnikiem. Z kolei PZPN nie zatwierdzi bez odpowiednich papierów nikogo do gry – twierdzi prezes Górnika Ryszard Szuster. Jeżeli nie uda się stronom dojść do porozumienia, sprawa rozbije się o sąd arbitrażowy.

Nie zagra Pesković, wyjdzie na boisko Tomasz Hajto, który ma czuwać nad zabezpieczeniem defensywy Górnika. Jednak to nie gra obronna zabrzan była największym problemem w ligowej premierze z Legią. Zabrzanie praktycznie nie stwarzali okazji do strzelenia gola. Co to oznacza? Dziś w ataku pewnie wyjdzie przynajmniej jeden niższy, za to szybszy napastnik. Może to być Dawid Jarka, może Piotr Malinowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]