Brazylijczycy i Włosi w Zabrzu?

Główny udziałowiec Górnika Zabrze, Marek Koźmiński zamierza przed rundą wiosenną wzmocnić zespół piłkarzami grającymi w Brazylii. Podczas zakończonego w piątek pobytu w tym kraju wyszukał pięciu kandydatów do gry na stadionie przy Roosevelta.
- Obejrzałem kilka meczów i znalazłem pięciu graczy, którzy mogliby ewentualnie zasilić nasz zespół. Na pewno nie przyjadą wszyscy. Jest przesądzone, że w transfery zaangażuje się fundusz inwestycyjny z Liechtensteinu, bowiem trzech graczy znajduje się poza naszymi możliwościami finansowymi - powiedział Koźmiński podczas konferencji prasowej zorganizowanej w sobotę wieczorem.  
- Na pewno chcemy pozyskać napastnika, co nie oznacza, ze nie jesteśmy zadowoleni z obecnie grających w tej formacji piłkarzy. Brakuje nam obrońców. Wszyscy z obserwowanych graczy są jeszcze młodzi (20-21 lat), ale ograni. Dwóch gra w drugiej, a trzech w pierwszej lidze brazylijskiej. Teraz czekają mnie rozmowy z trenerem Waldemarem Fornalikiem i w pierwszych dwóch tygodniach grudnia podejmiemy decyzję, którzy z zawodników przyjadą na początku stycznia do Zabrza - dodał właściel Górnika.

- Nasz zespół jest młody. Budujemy drużynę z myślą o przyszłości. Takie podejście stwarza szansę na sukces w najbliższych latach. Z przypadku nie ma sukcesów. Przypadkiem można najwyżej wygrać jeden mecz" - podkreślił Koźmiński.

Szefowie Górnika szukają nowych graczy nie tylko za granicą. Przez trzy miesiące trwały obserwacje młodych piłkarzy grających w całej Polsce. Wybrano kilkunastu, którzy w poniedziałek pojadą na czterodniowe zgrupowanie do Zielonej Góry. Najstarszy z tych piłkarzy ma 21 lat.

- Chcemy się im przyjrzeć podczas treningów i w trakcie dwóch sparingów. Być może kogoś wybierzemy - stwierdził Koźmiński.

Dodał, że był zszokowany reakcją 19-letniego gracza występującego w trzeciej lidze, który odrzucił propozycję przyjazdu na zgrupowanie Górnika, tłumacząc się zmęczeniem i wątpliwościami, czy to się mu opłaci.

Koźmiński wraz z trenerem Fornalikiem wyjadą także w najbliższym czasie do Włoch, by obejrzeć treningi w tamtejszych klubach.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]