W piątek śląskie derby w Zabrzu

W piątek wieczorem na stadionie w Zabrzu po ponad czteroletniej przerwie rozegrany zostanie śląski "klasyk" ligowy. Górnik podejmować będzie Ruch Chorzów. Po raz ostatni w ekstraklasie obie drużyny zmierzyły się 19 marca 2003. W Zabrzu nie było wtedy bramek. 

Mimo że goście są beniaminkiem, nie będą na straconej pozycji. Zabrzanie bowiem w tym sezonie na razie zbierają w lidze "baty". W efekcie "niebiescy" zajmują z 6. punktami czwarte miejsce w tabeli, a Górnik jest 15.

Górnik przed sezonem zyskał poważnego sponsora (Allianz) a "niebiescy" do ostatnich dni przed inauguracją nie byli pewni startu w rozgrywkach z racji problemów licencyjnych. Tymczasem chorzowianie zaczęli sezon od wyjazdowej wygranej w Grodzisku 4:1, potem przyszła porażka z Cracovią 0:1 i zwycięstwo z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Górnik został w pierwszym meczu u siebie "rozniesiony" przez Legię - 0:3. Później zabrzanie przegrali w Poznaniu z Lechem 1:4 i w Krakowie z Wisłą 0:2.

W piątek na widowni stadionu przy ul. Roosevelta nie będzie kibiców Ruchu. To efekt kary nałożonej przez PZPN na klub jeszcze w drugiej lidze. Przynajmniej część z sympatyków "niebieskich" zgromadzi się z pewnością na bocznym boisku ich klubu, by obejrzeć bezpośrednią transmisję telewizyjną na telebimie.

W piątkowym meczu będzie mógł wystąpić nowy zawodnik chorzowian, 25-letni chorwacki obrońca Toni Golem, który podpisał dwuletni kontrakt.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online