Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Górnika

„Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze z przykrością informuje, iż w związku z notorycznym nakładaniem przez działającą przy Ekstraklasie S.A. Komisję Ligi kar na kibiców klubów Ekstraklasy i to kar zmierzających do uniemożliwienia im podróżowania za swoimi drużynami na mecze wyjazdowe , jak i oglądania meczy piłkarskich w roli gospodarza, solidaryzując się z kibicami innych klubów oraz uważając takie kary, nakładane za dodawanie kolorytu rozgrywkom polskiej ligi, za niesprawiedliwe, zbędne, zbyt rygorystyczne oraz ograniczające konstytucyjne wolności obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, jesteśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o natychmiastowym wycofaniu się z udziału w Konkursie Orange Fair Play.

Karanie kibiców zakazem wyjazdowym za tworzenie barwnych i bezpiecznych widowisk na trybunach spotkań Orange Ekstraklasy, podważa wysiłek organizacyjny i finansowy, który polscy kibice (w tym i nasze Stowarzyszenie) podejmują, aby uczynić mecze ligi polskiej produktem atrakcyjnym dla odbiorców i sponsorów. Jak bowiem pokazują własne doświadczenia, polska piłka nożna nie jest sama w sobie na tyle atrakcyjna i nie stoi na tak wysokim poziomie, aby skutecznie konkurować z ligami państw Europy Zachodniej. Do tej pory uważaliśmy, że jako kibice pomagamy tworzyć i podwyższać jakość i markę rozgrywek Orange Ekstraklasy. Jednak specyficzne "podziękowanie", jakie spotyka nas ze strony Komisji Ligi sprawia, że nie możemy więcej biernie przyglądać się krzywdzącym i nieproporcjonalnym orzeczeniom organu, który jednocześnie na nas - kibicach - zarabia i dzięki nam funkcjonuje

Wieloletni trud wielu kibiców, jest skutecznie niweczony niesprawiedliwymi werdyktami Komisji Ligi, działającej w strukturach sponsorowanych przez Państwa rozgrywek Ekstraklasy S.A. W tej sytuacji nasz dalszy udział w konkursie Orange Fair Play, należałoby uznać za hipokryzję. Nasz powrót do udziału w tej rywalizacji uzależniamy od ustalenia jasnej, wspólnej wykładni firm PTK Centertel Sp. z o.o. i Ekstraklasa S.A., zawierającej się w odpowiedzi na pytanie: czy kolorowe i bezpieczne widowisko na trybunach, jest karygodne tak samo, jak wszczynanie na trybunach burd i zamieszek, za które nakładane są takie same kary zakazów wyjazdowych, jak i zamykania stadionów gospodarzy.

Oczekując na jednomyślną Państwa odpowiedź informujemy równocześnie, że wszystkie choreografie stadionowe prezentowane przez kibiców Górnika Zabrze w Zabrzu i na wszystkich innych stadionach, na których Górnik Zabrze rozgrywa mecze wyjazdowe, stanowią intelektualną własność Stowarzyszenia Klub Sympatyków Górnika Zabrze i podlegają ochronie prawnej. Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze nie zgadza się na dalsze wykorzystywanie ich wizerunku w akcji Orange Fair Play.”

Z poważaniem
Zarząd Stowarzyszenia Klub Sympatyków Górnika ZabrzeRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]